کمرانی: احتمال تغییر اوزان اعزامی به مسابقات کسب سهمیه وجود دارد/ لیگ فرصت خوبی برای رصد بازیکنان بود

کد مطلب 13347 1399-11-05 08:50
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: با توجه به اتفاقات و عملکرد بچه‌ها در مسابقات لیگ، احتمال تغییر در اوزان نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک وجود دارد.

- اخبار ورزشی - مهرو کمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص  سطح فنی و کیفی رقابت‌های لیگ برتر تکواندو بانوان اظهار داشت: اینکه مسابقات بعد از مدت‌ها برگزار شود و این فرصت فراهم شد تا بازیکنان را مجدداً در مسابقات رصد کنیم اتفاق خیلی خوبی بود، اما شرایطی که تمام بازیکنان خوب با یکدیگر مبارزه کنند به اندازه کافی مهیا نشد. یکی از مشکلات ما این بود که بیشتر بچه‌های ما پشت سر هم در یک تیم مانده بودند و فتح صدر البرز تقریبا بیشتر بازیکنان خوب را جذب کرده بود و این نفرات نتوانستند با هم بازی کنند.
وی تصریح کرد: همین شرایط باعث شد در پایان مسابقات با همکاری نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو و سازمان لیگ چهار مبارزه میان نفرات مطرح برگزار کنیم تا خیالم راحت شود کسی از حضور در اردوی تیم ملی جا نماند. در این مبارزات زهرا پوراسماعیل 7 بر 3 مقابل اکرم خدابنده به برتری رسید، یلدا ولی‌نژاد با نتیجه 13 بر 11 از سد پریسا جوادی گذشت، کوثر اساسه با نتیجه 27 بر 21 هرا شیدایی را شکست داد و دیدار ناهید کیانی و طیبه پارسا نیز 12 بر 10 به نفع کیانی به پایان رسید. برگزاری این چهار دیدار واقعا لازم بود تا اطمینان حاصل شود بچه‌ها در جو مسابقات و با حضور داوران چگونه عمل خواهند کرد و حتی  آرش فرهادیان مدیر سازمان تیم‌های ملی و در اواخر بازی‌ها نیز رئیس فدراسیون تکواندو حضور داشتند.
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در خصوص حضور 12 بازیکن در اردوی جدید تیم ملی گفت: اسامی این بازیکنان را پیش از برگزاری مسابقات به فدراسیون اعلام و پیش‌بینی کرده بودم همین نفرات عملکرد خوبی در لیگ داشته باشند. با این وجود برای اینکه مطمئن شوم اشتباه نکردم تمامی مسابقات لیگ را رصد کردم و حتی چهار دیدار پایانی را برگزار کردم تا خیالمان راحت شود تصمیم درستی گرفتیم. این نفرات در اردوی قهرمانی آسیا حضور داشتند و چند نفر از آنها در انتخابی مرحله آخر خط خوردند. 
کمرانی خاطرنشان کرد: 6 نفر از این نفرات سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از رقابت‌ها جام ریاست فدراسیون جهانی کسب کرده بودند. با این وجود اگر بازیکنی در رقابت‌های لیگ عملکرد قابل قبولی داشت را حتماً دعوت می‌کردیم و حتی به زهرا شیدایی و اکرم خدابنده نیز که در این لیست حضور نداشتند این فرصت را دادم تا اگر از رقبای خود بهتر بودند به اردو دعوت شوند. البته این تصمیم  به تنهایی گرفته نشد و در جلسه‌ای با حضور گروه فنی و نایب رئیس بانوان به این نتیجه رسیدیم نفرات دعوت شده به اردو بهترین بازیکنان حال حاضر هستند.
وی در خصوص اینکه به برگزاری رقابت‌های لیگ نمره قابل قبولی خواهد داد، گفت: شرایط 12 بازیکن ملی‌پوش را حتی در زمان تعطیلی مسابقات از لحاظ بحث فنی و روانی دنبال می‌کردیم. واقعا 9 ماه دوری از اردو در شرایط تعطیلی تمرینات واقعا سخت بود، اما خدا را شکر بچه‌ها دیگر مانند گذشته از لحاظ آمادگی در پایین‌ترین سطح ممکن قرار نداشتند. سایر بچه‌ها نیز شاید با صد در صد آمادگی در مسابقات حضور نداشتند، اما به نظر من در شرایط قابل قبولی بودند. البته برخی بازیکنان نیز بودند که در گذشته عملکرد بهتر و فنی‌تری داشتند، اما در مسابقات لیگ ضعیف‌تر حاصل شدند.
سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که احتمال تغییر اوزان نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک وجود خواهد داشت، تاکید کرد: احتمال تغییر در اوزان اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک وجود دارد و با توجه به اتفاقات و عملکرد بچه‌ها در  مسابقات لیگ این احتمال وجود دارد روی اوزان دیگر به جمع‌بندی برسیم. وی درخصوص احتمال تغییر ترکیب تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: فکر نمی‌کنم ترکیب قهرمانی آسیا تغییر کند و قرار است با همان روند قبلی پیش برویم، مگر اینکه شرایط به وجود بیاید که مجبور به تغییر باشیم. 6 وزن ما پیش از لغو مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شده بودند، اما باز همه چیز به شرایط روحی و روانی بچه‌ها و اینکه چه نفراتی در مسابقات بیشتر به ما کمک خواهند کرد، بستگی خواهد داشت.
12 تکواندوکار در دور جدید تمرینات تیم ملی بانوانجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :