درحال بروز رسانی/ مجمع کمیته ملی المپیک| کمک ۷ میلیاردی کمیته به کشتی/ سجادی: ورزشکاران آماده حضور در المپیک باشند

کد مطلب 13384 1399-11-05 11:53
زمان تقریبی مطالعه 7دقیقه
درحال بروز رسانی/ مجمع کمیته ملی المپیک| کمک ۷ میلیاردی کمیته به کشتی/ سجادی: ورزشکاران آماده حضور در المپیک باشند

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، چهل و هشتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک امروز پنجم بهمن ماه در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک بصورت حضوری و وبینار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون‌ها درحال برگزاری است.
* سیدرضا صالحی‌امیری پیش از همه اعضا در محل برگزاری مجمع حضور داشت.
* زهرا نعمتی، افشین مولایی، محمدرضا پوریا و مجید کیهانی به صورت وبینار در مجمع شرکت کردند و سایر اعضای مجمع به صورت حضوری در مجمع حاضر بودند.
* مجمع با 15 دقیقه تاخیر کار خود را آغاز کرد و وزیر ورزش نیز در مجمع حضور دارد.
* سعیدی: امیدوارم کاروان ایران در المپیک بدرخشد‌
کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در ابتدای مجمع عمومی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ابتدای یاد شهدا و سردار سلیمانی را گرامی می‌دارم. خوشحالم که امروز در مجمع عمومی خدمت دوستان هستیم. حضور وزیر ورزش را نیز خیر مقدم می‌گویم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه به سایر اعضای مجمع، معاونان وزیر، اعضای هیئت اجرایی و همه مدعوین خیر مقدم گفت و یادآوری کرد: حضور شما در این مجمع موجب هم افزایی و وفاق و توجه به منشور المپیک که اصلی‌ترین امر آن همدلی، رشد، دوستی و زیست فرهنگی است،  می‌گردد. امیدوارم کاروان ایران نیز در المپیک بدرخشد‌.
*صالحی امیری: مسئله اول ما در ورزش چیست؟
سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در این مجمع اظهار داشت: نقطه آغاز ورزش قهرمانی، پهلوانی و همگانی در ایران بوده و جام ارجان در بهبهان کشف شده که گویای این مطلب است. ما می‌توانیم با احیای این جام و معرفی آن تصویر جدیدی از تاریخ ایران را به نمایش بگذاریم.
وی در ادامه افزود: باید تشکر خودم را نسبت به جامعه ورزش اعلام کنم. از مدیران سخت‌کوشی که در فضای غم انگیز کرونا کشتی بحران زده ورزش را به سمت ساحل نجات راهنمایی کردند. از مربیان و کادر فنی که در شرایط ناامیدی نهال امید را کاشتند تشکر می‌کنم.
رئیس کمیته ملی المپیک یادآوری کرد: همچنین از دخترانی که با ناملایمات مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت طی کردند تقدیر می‌کنم. باور قلبی دارم که همگان در سخت ترین شرایط اجتماعی و روانی با مردم احساس همدلی و همگرایی داشتیم و کمک‌های مومنانه شما تصویر زیباتری از ورزش را به رخ ملت و جهان کشید.کمک‌ها محدود ولی ارزش آنها نا محدود است. شما نشان دادید درد مردم، درد شما و رضایت مردم رضایت شما است.
وی افزود: مسائل امروز ورزش ما چیست؟ برخی باور دارند که پول و منابع مالی است یا تجهیزات و سخت افزار و زیر ساخت‌ها. یا اینکه در این شرایط کرونا بحث اردوها و یا مدیریت ورزش است؟. ضمن پذیرش همه این مسائل، من مسئله اول را فقدان الگوی توسعه می‌دانم. مسئله اول را توسعه نیافتگی تاریخ می‌دانم.
صالحی‌امیری تاکید کرد: اولین اصل توسعه، توسعه انسانی است و نیاز اساسی ورزش انسان‌های توسعه یافته است. انسان توسعه یافته تغییر و تحول در جامعه خود را دنبال می‌کند و از سکون بیزار است. ما نیازمند انسان‌های اخلاق محوری هستیم که جامعه از حضور آنها احساس نشاط کند.
 سجادی: ورزشکاران آماده حضور در المپیک باشند
نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: در بخش روابط بین الملل و مرکز نظارت کارهای زیادی برای بازی‌های ساحلی و داخل سالن انجام شده است که این مسابقات به تعویق افتاد و این کارها را در این مجمع توضیح نمی‌دهم. در 10 ماه گذشته جلسات زیادی با فدراسیون‌ها داشتیم. تلاش کردیم با جمع بندی موارد علاوه بر اطلاع رسانی به هیئت اجرایی در ستاد عالی هم موارد طرح شده و خوشبختانه تصمیمات خوبی در حمایت از رشته‌هایی که سهمیه کسب کردند یا در راه کسب سهمیه هستند، انجام شده است.
وی تاکید کرد: در طی سال گذشته تماس‌های زیادی با کمیته برگزاری مسابقات و IOC داشتیم و در خصوص موارد جاری و موارد مربوط به کرونا صحبت کردیم. در جلسه سرپرست‌های کاروان‌ها موارد مختلف مربوط به دوپینگ، پزشکی و .... ارائه شد و همه بر برگزاری المپیک تاکید داشتند. ما هم تلاش کردیم بلافاصله بعد از جلسه موارد را به فدراسیون‌ها منتقل کنیم.
سجادی افزود: در آخرین جلسه باخ، رئیس IOC با کمیته‌های المپیک در جمعه گذشته تاکید شد که المپیک برگزار می‌شود. طی هفته گذشته اخباری مبنی بر تعویق و یا لغو المپیک درج شد و باخ تاکید کرد که به دور از واقعیت است و صبح جمعه با دفتر نخست وزیر ژاپن تماس داشته و آنها هم اعلام کردند آماده برگزاری هستند و گفت تا این لحظه هیچ صحبتی برای برنامه دیگری نداریم مگر اینکه شرایط ویژه باشد.
وی تصریح کرد: موضوع قرنطینه را هم عنوان کردند. اینکه همه شرکت کنندگان باید تست سریع کرونا بدهند و همه باید واکسیناسیون شده باشند. همچنین IOC آتاکید ندارد که واکسن بفرستد و آن را موکول به دولت‌ها می کند اما در صورت لزوم با همکاری بهداشت جهانی این کار انجام می‌شود و در دو نوبت هزینه واکسن را به کمیته‌ها ارسال کند. اگر شرایط فعلی باشد و یا کمی حادتر باشد عزم بر برگزاری المپیک است و تاکید داریم ورزشکاران و مربیان و همه کسانی که در اردوها هستند باید آمادگی‌های لازم را داشته باشند.
عبدی افتخاری: بودجه 1400 بر مبنای شاخص‌ها خواهد بود
سید عبدی افتخاری، عضو هیئت اجرایی کمیته در بخش مربوط به بررسی شاخص‌های بودجه 1400 فدراسیون‌ها گفت: در این شاخص‌ها پنج ضریب مثبت ذکر شده تا به توزیع بودجه در فدراسیون‌ها کمک شود. ضریب مدال‌آوری، ضریب تراکم فعالیت، ضریب نفرات اعزامی، ضریب مدیریت در شرایط خاص از جمله این ضریب‌ها هستند. در نهایت هم ضرایب منفی را داریم که درخصوص دوپینگ و نرسیدن به اهداف است. همچنین رعایت عدالت جنسیتی هم مدنظر قرار دارد. این ضرایب با روسای فدراسیون‌ها به اشتراک گذاشته شده و نظرات آنها گرفته شده است. خواهش دارم از دوستان که با اختیار دادن به هیئت اجرایی، بتوانیم در زمان باقیمانده این کار را انجام بدهیم و اعتبارات سال 1400 بر این مبنا انجام شود.
پرداخت بودجه کمیته ملی المپیک برای سال آینده به فدراسیون‌ها چگونه خواهد بود؟+عکس 
عزیزی: یک ششم بودجه کمیته تنها سهم یک فدراسیون بوده است
حمید عزیزی، رئیس فدراسیون گلف در مجمع کمیته ملی المپیک اظهار داشت: امروز شاهد این هستیم که شفافیت و انضباط مالی در کمیته حاکم شده، اما به نظرم توازن در توزیع بودجه به فدراسیون‌ها وجود ندارد؛ به طوریکه یک ششم بودجه به یک فدراسیون اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: پیشنهاد دارم که حداکثر هر فدراسیون پنج درصد از بودجه را به خود اختصاص بدهد. پیشنهاد دیگرم این است که در صورتی که بحث کمک خارج از جدول وجود داشت، این کمک به صورت مساوی باشد و اینطور نباشد که یک فدراسیون ده درصد و فدراسیون دیگر 200 درصد افزایش داشته باشد.
صالحی‌امیری در واکنش به پیشنهاد عزیزی گفت: هیچ چیز در کمیته پنهان نیست و همه چیز شفاف است. دانستن میزان هزینه‌های جاری و عمرانی،کمک به پیشکسوتان و پرداخت‌ها حق اعضای مجمع و رسانه و افکار عمومی است. به کشتی 7 میلیارد و 200 میلیون تومان به فدراسیون‌های کارگری، دانشجویی و دانش آموزی حداقل‌ها را یعنی 100 میلیون تومان دادیم. برخی از روسای فدراسیون‌ها تماس گرفتند و نسبت به توزیع اعتراض داشتند.
وی تاکید کرد: از محل 27 صدم ارزش افزوده در این دولت با مدیریت وزارت ورزش تحول‌های عظیمی در زیر ساخت‌ها ایجاد شده است و امروز در هر روستا و شهر و محله امکانات زیادی داریم. این حجم از خدمات باید منعکس شود. عدالت در توزیع و شفاف سازی را اصل کار خود قرار دادیم‌.
رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال نیز پیشنهاد داد که در شاخص‌های توزیع بودجه در سال 1400 همانطور که برای رشته‌های پرمدال ضریب در نظر گرفته شده است، ضریبی برای رشته‌های تیمی مانند والیبال،بسکتبال و هندبال در نظر گرفته شود.
* شاخص توزیع بودجه کمیته ملی المپیک برای سال 1400 در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک مطرح شد و پس از ارائه پیشنهادات و نظرات توسط اعضای مجمع به تصویب رسید.
شاخص توزیع بودجه کمیته ملی المپیک در سال 1400 تصویب شدرشد 20 تا 200 درصدی بودجه فدراسیون‌ها در انتظار تصویب بودجه کمیته ملی المپیک در مجلس 
در ادامه گزارش صورت‌های مالی سال 98 اعلام و عنوان شد که صورت‌های مالی به نحو مطلوب نشان می‌دهد. حسابرس همچنین گفت: زمین خیابان اشرفی اصفهانی به متراژ پنج هزار متر احیا شد و کاربری فرهنگی مسکونی و ورزشی برای آن گرفته شد.
 صالحی‌امیری درباره این زمین عنوان کرد: : این زمین از سال 90 رها شده بود و شهرداری آن را فضای سبز اعلام و تصاحب کرده بود. ما با کمک مسئولان آن را برگردانیم و سند تک برگ آن نیز است. قیمت آن در حال حاضر 200 میلیارد تومان است. اگر اجازه داده شود، سالی پنجاه میلیارد سودآوری دارد. در واقع از سال بعد با تعیین تکلیف این زمین، می‌توانیم یک سرمایه دویست تا سیصد میلیاردی داشته باشیم و پنجاه درصد از منابع کمیته از طریق مشارکت دادن آن تامین شود.
صالحی‌امیری درباره شرکت توسعه بازرگانی گفت: هیچ سودی از قبال این شرکت به کمیته تعلق نگرفت. بر همین اساس پرسنل آن را به پنج نفر کاهش دادیم و سهام آن را در اختیار فدراسیون‌ها نگذاشتیم.
ادامه دارد...
 
R7890/P1435/S3,29,30,31,32,33/CT11 واژه های کاربردی مرتبط کمیته ملی المپیک بیشتر بخوانید... تجلیل از سپیده توکلی در جلسه هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :