چگونه در سرویس بهداشتی عمومی کرونا نگیریم؟

کد مطلب 2264 1399-06-11 22:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

آنا/ یکی از پرسش‌هایی که درباره ویروس کرونا مطرح می‌شود، احتمال افزایش خطر ابتلا به این بیماری از طریق استفاده از سرویس بهداشتی عمومی است.
همیشه استفاده از دستشویی عمومی با دستگیره‌های آلوده و ازدحام جمعیت برای مردم همراه نوعی نگرانی بوده است، از آنجا که طبق گزارشات جدید بیش از ۵۰ درصد افرادی که به کرونا ویروس مبتلا شدند، RNA این ویروس را در مدفوع خود داشتند، احتمال ابتلا به این بیماری از طریق استفاده از دستشویی عمومی به یک موضوع نگران کننده تبدیل شده استآنا/ یکی از پرسش‌هایی که درباره ویروس کرونا مطرح می‌شود، احتمال افزایش خطر ابتلا به این بیماری از طریق استفاده از سرویس بهداشتی عمومی است.
همیشه استفاده از دستشویی عمومی با دستگیره‌های آلوده و ازدحام جمعیت برای مردم همراه نوعی نگرانی بوده است، از آنجا که طبق گزارشات جدید بیش از ۵۰ درصد افرادی که به کرونا ویروس مبتلا شدند، RNA این ویروس را در مدفوع خود داشتند، احتمال ابتلا به این بیماری از طریق استفاده از دستشویی عمومی به یک موضوع نگران کننده تبدیل شده است.

به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از طریق استفاده از دستشویی عمومی افراد باید اقدامات خاصی انجام دهند. به عنوان مثال قبل از ورود به دستشویی عمومی باید از ماسک استفاده کنند و در صورتی که افراد زیادی در این مکان حضور دارند از تماس نزدیک با آن‌ها خودداری کرده و مدتی منتظر بمانند تا محیط خلوت‌تر شود. همچنین توصیه شده است که پس از کشیدن سیفون فوراً از دستشویی خارج شوند.

با وجود اینکه نتایج بررسی‌های شده نشان می‌دهد استفاده از دست خشک‌کن‌های برقی که با جریان هوا کار می‌کنند، ذرات آلاینده را در محیط پراکنده می‌کنند، لذا به نظر می‌رسد که این دستگاه‌ها با به جریان درآوردن هوا، ذرات آلاینده منتشر شده به وسیله افراد مبتلا به بیماری را در هوا پراکنده کرده و احتمال دریافت دوز انتقال دهنده ویروس را کاهش می‌دهند. به طور کلی می‌توان گفت به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا، در صورت امکان از سرویس بهداشتی عمومی استفاده نکنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :