جهش درباره آنفلوانزا جدی‌تر از کروناست!

کد مطلب 3037 1399-06-23 16:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

صدا و سیما/  آقای دکتر حمید عمادی کوچک در استودیوی برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما افزود: هم اکنون کشور‌های چین، آمریکا، انگلیس و روسیه به موازات هم در حال ساخت واکسن بیماری کرونا هستند که به نظر می‌رسد در اکسفورد نتایج بهتری بدست آمده است.
وی گفت: اگر قرار باشد این واکسن به تولید انبوه برسد به طور قطع امسال قابل استفاده نخواهد بود و ما تا پایان امسال هیچ امیدی به این واکسن نباید داشته باشیمصدا و سیما/  آقای دکتر حمید عمادی کوچک در استودیوی برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما افزود: هم اکنون کشور‌های چین، آمریکا، انگلیس و روسیه به موازات هم در حال ساخت واکسن بیماری کرونا هستند که به نظر می‌رسد در اکسفورد نتایج بهتری بدست آمده است.
وی گفت: اگر قرار باشد این واکسن به تولید انبوه برسد به طور قطع امسال قابل استفاده نخواهد بود و ما تا پایان امسال هیچ امیدی به این واکسن نباید داشته باشیم.
متخصص عفونی درباره واکسن آنفلوانزا هم افزود: از آنجا که امسال احتمال دارد متقاضیان این واکسن افزایش پیدا کند باید اولویت بندی شود و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، خانم‌های باردار و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا هستند.
آقای دکتر عمادی گفت: اگر تا اواخر مهر این واکسن تزریق شود ایده آل‌ترین زمان است، اما اگر تا پایان آذر هم به تأخیر بیافتد اشکالی ندارد.
وی درباره جهش‌های ویروس آنفلوانزا و کرونا افزود: جهش‌های زیادی در ویروس کرونا ایجاد شده، اما برعکس آنفلوانزا، ماهیت آن تغییر نکرده است و جهش در ویروس کرونا به جدیت آنفلوانزا نیست.
این متخصص عفونی گفت: با توجه به این که امکانات بیمارستان‌ها رو به استهلاک است از مردم درخواست می‌کنیم موارد بهداشتی را بیش از این‌ها رعایت کنند تا شاهد اوج شدیدتر و افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا نباشیماین مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :