چطور چین و چروک صورت را از بین ببریم؟

کد مطلب 3045 1399-06-23 19:54
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه

زوم لایف/ اگر می‌خواهید چین و چروک پوست صورت خود را از بین ببرید، ما در این مطلب 9 روش به شما معرفی کرده‌ایم. با انجام این روش‌ها می‌توانید در کمترین زمان چین و چروک صورت خود را از ببین برده و یا به میزان خیلی کمی کاهش دهیدزوم لایف/ اگر می‌خواهید چین و چروک پوست صورت خود را از بین ببرید، ما در این مطلب 9 روش به شما معرفی کرده‌ایم. با انجام این روش‌ها می‌توانید در کمترین زمان چین و چروک صورت خود را از ببین برده و یا به میزان خیلی کمی کاهش دهید. این روش‌ها کاملاً طبیعی هستند و توسط منابع معتبر خارجی مانند healthline تایید شده‌اند.

ایجاد چین و چروک (Wrinkles) با افزایش سن، یک فرایند طبیعی است. هر چند اگر سنتان 78 سال است نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یک مرتبه 25ساله شوید، اما به هر حال با از بین بردن چین و چروک‌های صورت می‌توانید چندین سال سن خود را کاهش دهید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب بپرهیزید
براساس پژوهش‌های دانشمندان و گرم شدن تدریجی زمین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید بیش از هر عامل دیگری (حتی وراثت) می‌تواند بر روی پوست شما چین و چروک ایجاد نماید. اگر می‌خواهید پوست صورت‌تان همچنان جوان و شاداب باقی بماند از قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی خورشید خودداری کرده و روزهایی که قرار است بیش از اندازه در فضای باز قرار بگیرید، حتماً از کرم‌های ضدآفتاب استفاده نمایید. اگر هر قسمت از پوست شما دچار آفتاب سوختگی شد، روی نقطه ی مورد نظر ژل آلوئه ورا استعمال نمایید.

از سیگار کشیدن خودداری کنید
ترکیباتی که در سیگار وجود دارد سبب میشود که کلاژن‌های پوست از بین برود. از این رو قابلیت ارتجاعی پوست کم شده و در نتیجه چین و چروک بر روی صورت ایجاد می‌شود. هر چند دانشمندان هنوز در این زمینه به نتایج کاملا قطعی دست نیافته‌اند، اما بر طبق تحقیقات آنها پوست افراد سیگاری 40 درصد نازک‌تر و شکننده‌تر از پوست افراد غیرسیگاری است.

صورت خود را بیش از اندازه نشویید
آبی که از شیر می‌آید، مواد نرم کننده‌ی طبیعی پوست را از بین می‌برد و این امر سبب خشکی پوست شده و چین و چروک بر روی آن ایجاد می‌کند.

میوه‌ و سبزیجات زیاد مصرف کنید
به اندازه کافی از میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده کنید. براساس بررسی‌های پژوهشگران، میوه‌ها و سبزیجات آنتی اکسیدان‌هایی دارند که رادیکال‌های آزاد موجود در بدن را از بین می‌برند. همانطور که می‌دانید این رادیکال‌های آزاد موجب ایجاد پیری زودرس می شوند. اگر می‌خواهید چین و چروک صورت خود را از بین ببرید، مطمئن شوید که رژیم غذایی‌تان به اندازه‌ی کافی میوه و سبزی در خود جای داده باشد.

مصرف ماهی را افزایش دهید
پروتیشن در طراوت و شادابی پوست نقش مهمی را بازی می‌کند. در این میان ماهی نه تنها حاوی مقادیر زیادی پروتئین است، بلکه نوعی مصونیت طبیعی برای پوست ایجاد کرده و از پیر شدن آن جلوگیری می‌کند. از این گذشته ماهی حاوی مقادیر زیادی امگا3 است که جزو اسیدهای چرب بوده و در جوانسازی پوست نقش مهمی را ایفا می‌کند.

به اندازه‌ی کافی بخوابید
زمانی که میزان خواب و استراحت شما کافی نباشد، بدن به طور خودکار هورمون کورتیزول بیشتری ترشح می‌کند. این هورمون سلول‌های پوست را درهم شکسته و باعث ایجاد چین و چروک می‌شود. اگر می‌خواهید از پیر شدن پوست خود جلوگیری بعمل آورید، روزی 8 ساعت بخوابید.

از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید
کرم‌های مرطوب‌کننده قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و آن را تازه و شاداب نگه می‌دارند. استفاده از این نوع کرم‌ها به ویژه پیش از استفاده از لوازم آرایشی توصیه می‌شود. صبح‌ها پیش از آرایش کردن از این کرم بر روی پوست خود بمالید و شب‌ها پس از شستوشوی پوست، دوباره از این کرم استفاده کنید تا پوست خشک نشود و چین و چروکی بر روی آن ایجاد نگردد.

طاق باز بخوابید
خوابیدن بر روی شکم و یا پهلو به پوست شما فشار وارد آورده و در طول شب چین و چروک‌هایی را بر روی آن ایجاد می‌کند که شاید دیگر هیچگاه از بین نروند.

شکلات مصرف کنید
براساس تحقیقات انجام شده، کاکائو حاوی مواد شیمیایی است که سبب می‌شود آب زیادی زیر پوست جمع شده، پوست به طور مناسبی تغذیه شود و گردش خون در آن ارتقا پیداکند. پس به جای نوشیدن قهوه و نوشابه‌های گازدار، یک لیوان نوشیدنی کاکائویی را امتحان کنید.

 
سخن پایانی
برای از بین بردن چین چروک روش‌های بسیار دیگری وجود دارد از روش‌های شیمیایی گرفته تا روش‌های طبیعی. برخی محصولات شیمیایی کیفیت خوبی دارند اما گران هستند. پیشنهاد ما به شما استفاده از روش‌های طبیعی و خانگی است که در کنار ارزان بودن، هیچگونه عوارضی برای پوست شما نخواهند داشت.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :