سال ۱۴۰۰ سال تحول و ارتقاء ورزش همگانی بانوان و خانواده

کد مطلب 21746 1400-01-24 12:30
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نایب رئیس بانوان هیئت ورزش‌های همگانی استان تهران، سال ۱۴۰۰ را سال افزایش زمینه و فرصت مشارکت بانوان استان دانست.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری هیئت ورزش‌های همگانی استان تهران، نرگس معدنی‌پور ضمن تبریک  سال نو و حلول ماه مبارک رمضان افزود: مدت‌هاست که جهان درگیر ویروس منحوس کروناست و ورزش و فعالیت بدنی به عنوان یکی از راهکارهای پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی جهت پیشگیری با اثر مثبت بر سیستم ایمنی معرفی گردیده است. در سالى که گذشت زنان به عنوان محور اصلى و تامین کننده سلامت خانواده نقش پررنگى را ایفا نمودند.
وی تاکید کرد: با توجه به نقش محوری ورزش در سلامت زنان به‌عنوان مادران و به‌تبع آن سلامت فرزندان، بر آن شدیم که یکی از سیاست‌های کلان و با اهمیت در سال 1400 هیئت ورزشهای همگانی استان تهران را حمایت از ایجاد محیط های ایمن ورزشی جهت دسترسی عادلانه زنان، متناسب با توانایی‌های آنان در نظر بگیریم تا در این زمینه بانوان استان بتوانند در مکانی مناسب فرصت مشارکت در برنامه های ورزشی با کیفیت و براساس علایق خود داشته باشند.
نایب رئیس بانوان هیات همگانی استان بیان کرد: باوجود نقش مهم ورزش در سلامت زنان، عدم تحرک جسمانی بانوان یعنی محروم شدن بخش مهم جامعه از سلامتی و بهداشت جسمانی و روانی، شادابی و کارایی لازم که بی‌شک لطمه‌های جبران‌ناپذیری برای کل جامعه به دنبال خواهد داشت. بنابراین ضرورت دارد تا ما مسئولان ورزش بانوان شرایط و زمینه‌های لازم را برای حضور بیشتر و فعالانه زنان در عرصه ورزش فراهم سازیم. با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشورمان را زنان تشکیل می‌دهند و به اذعان همه روانشناسان اجتماعی و کارشناسان امر، جامعه‌ی سالم بر پایه خانواده‌ سالم بنا نهاده می‌شود و رکن اصلی خانواده را نیز زنان و مادران تشکیل می‌دهند نیاز است که هیئت ورزش های  همگانی با ترویج ورزش همگانی به ویژه برای زنان و افزایش مشارکت بانوان در فعالیت‌های ورزشی گام مهمی در راستای سلامت خانواده و جامعه بردارد
معدنی‌پور تاکید کرد: در سال گذشته هیئت به دلیل نقش ارزنده و مهم بانوان و مادران در خانه  با توجه به تعطیلی باشگاه‌ها و بیکاری بسیاری از مربیان خانم  با برگزاری پویش  "ورزش در خانه" سعی کرد در این ایام نشاط و تحرک بدنی را به خانه‌ها ببرد که 3550 کلیپ ورزش بانوان و ورزش مادران و فرزندان،  مادران و اعضا خانواده برای ما ارسال شد.
وی در انتها خاطرنشان کرد: در تلاشیم با برنامه ریزی‌های منسجم و برنامه های مستمر سال 1400 را سال تحول و ارتقا ورزش همگانی بانوان و خانواده قرار دهیم.
علی‌نژاد: فدراسیون همگانی در حال ایفای نقشی فراتر از مسئولیت خود است 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


پرفروش های امروز فروشگاهها

بیشتر بخوانید

قرعه‌کشی لیگ برتر هندبال بانوان انجام شد

مراسم اختتامیه لیگ‌برتر بسکتبال بانوان برگزار شد

مدیر یونانی تیم بسکتبال بانوان مهرام: بسکتبال بانوان ایران بازیکنان باتجربه‌ای دارد