با این 5 نکته خانه ای بدون گرد و غبار داشته باشید

کد مطلب 1245 1399-05-06 12:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
به یاد داشته باشید هنگام جارو زدن تمام نقاط خانه را جارو بکشید. با این 5 نکته خانه شما بدون گرد و غبار باقی خواهد ماند سعی کنید هرگز با کفش های بیرون داخل منزل نیایید. زیرا گرد و غبار و کثیفی های کفش وارد خانه می شود.

با این 5 نکته خانه ای بدون گرد و غبار داشته باشید


دسته بندی : شستشو ، نظافت ، لکه گیری

 

روش هایی برای دور کردن گرد و غبار از خانه
 
اگر چه خانه ها به طور عملی هرگز نمی توانند کاملاً عاری از گرد و غبار باشد، اما با این نکات می توانید خانه خود را تا حد امکان از گرد و غبار دور نگه دارید. به یاد داشته باشید هنگام جارو زدن تمام نقاط خانه را جارو بکشید.
با این 5 نکته خانه شما بدون گرد و غبار باقی خواهد ماند
سعی کنید هرگز با کفش های بیرون داخل منزل نیایید. زیرا گرد و غبار و کثیفی های کفش وارد خانه می شود.
 
نکته 1: از پادری ها استفاده کنید
شما می توانید با استفاده از پادرها در هر درب خانه خود، از گرد و غبار جلوگیری کنید. بهتر است یک پادری را دقیقاً در قسمت بیرونی درب قرار دهید، و یک پادری دیگر را درست در قسمت داخلی درب خانه قرار دهید. به این ترتیب کثیفی هایی که در داخل خانه به پایان می رسد را کاهش می دهید.
 
به یاد داشته باشید که بطور دوره ای پادری ها را تمیز کنید. شما با تمیز کردن پادری داخل خانه، پادری بیرون از منزل را تمیز کنید و با آب پاشیدن آن را تمیز کنید.
 

در بیرون و داخل خانه از پادری استفاده کنید
 
نکته 2: فیلترهای هوا را بررسی کنید
گرد و غبار و خاک زیادی در فیلترهای هوای خانه شما باقی مانده است. بنابراین مهم است که هر 3 ماه یکبار آن را کاملاً تمیز کنید. حتی اگر این فیلترها پنهان باشند. سپس ایده خوبی است که آنها را به طور کامل جایگزین کنید.
 
تمیز کردن منظم فیلترهای هوا باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های آن می شود.
 
نکته 3: پنجره های خود را بسته نگه دارید
گرد و غبار زیادی از طریق پنجره وارد می شود. بنابراین ایده خوبی است که در صورت وجود گرد و غبار زیادی در هوا (به عنوان مثال در بهار) آنها را بسته نگه دارید. زمانی که گرد و غباری در هوا نیست پنجره های توری دار را باز کنید تا هوا در خانه ی شما جا به جا شود. همچنین باید هر سه ماه یکبار این پنجره های توری را تمیز کنید.
 

سعی کنید پنجره های خود را باز نکنید
 
نکته 4: وسایل مناسبی را انتخاب کنید
نمی توانید از گرد و غبار فرار کنید: برای پاک کردن گرد و غبار باید آن ها را تمیز کنید. زمانی که این کار را کردید، بهتر است مناسب ترین دستمال تمیز کردن را انتخاب کنید. به عنوان مثال پارچه های میکرو فیبر ذرات کوچک غبار را به خوبی جمع می کنند. همچنین پارچه های برفی و پارچه های گرد و غبار الکترواستاتیک دارید که گرد و غبار را به خوبی جذب می کنند.
 

دستمال مناسب برای گردگیری کردن را انتخاب کنید
 
نکته 5: از کاورها استفاده کنید
با قرار دادن کاورهای روی مبلمان خود ، لازم نیست بین مبلمان یا کوسن ها را گردگیری کنید. به راحتی می توانید پوشش را شسته یا تمیز کنید و بلافاصله از شر خاک خلاص می شوید. شما همچنین از مبلمان خود در برابر کثیف شدن در برابر انواع لکه ها محافظت می کنید.
 

با قرار دادن کاور روی مبل ها از گرفتن گرد و غبار روی آن ها جلوگیری کنید
 
ارائه از : بخش خانه داری
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :