غذای ملل/ همبرگر خانگی به خوشمزگی فست فودها

کد مطلب 3655 1399-07-02 10:55
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

ایران کوک/ همبرگر یکی از انواع فست فود است یعنی فوری آماده میشود. بعضی ها فکر میکنند این تنها در صورتی است که همبرگر را از بیرون خریده باشندایران کوک/ همبرگر یکی از انواع فست فود است یعنی فوری آماده میشود. بعضی ها فکر میکنند این تنها در صورتی است که همبرگر را از بیرون خریده باشند. اما یک راه بهتر هم وجود دارد. میتوانید خودتان در منزل همبرگر رستورانی را تهیه کنید و به این ترتیب از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید. در ضمن همبرگر خانگی خیلی خوشمزه تر است و لذت دیگری دارد.
روش های آماده سازی همبرگر مخصوص متنوع است. میتوانید همبرگر در فر یا کباب پز و یا حتی در ماهیتابه تهیه کنید. انتخاب روش پخت با خودتان است اما در این دستور آشپزی، فقط از گوشت قرمز (گوساله یا گوسفند) استفاده شده. پس اگر میخواهید همبرگر خانگی با سویا و یا برگر مرغ و برگر بوقلمون درست کنید طرز تهیه آن ها را قبلا آموزش داده ایم.
در ضمن میتوانید همبرگر مخصوص را بلافاصله سرخ کنید و یا در فریزر برای فرصت بهتری نگهداری کنید. اما توصیه می کنیم همبرگر مخصوص خانگی را با ادویه مخصوص همبرگر و به صورت تازه نوش جان کنید.
چی لازم دارم:
گوشت چرخ کرده  680 گرم
سس استیک  2 قاشق چایخوری
نمک  1 قاشق چایخوری
فلفل سیاه  ¼ قاشق چایخوری
پودر سیر  ¼ قاشق چایخوری
جوز هندی  ¼ قاشق چایخوری
برای سرو:
نان مخصوص برگر  6 عدد
پنیر چدار  6 ورقه
گوجه اسلایس شده  2 عدد
برگه کاهو  6 عدد
چطور بپزم:
مرحله اول:
برای تهیه همبرگر مخصوص خوشمزه ابتدا فر را روشن کنید و روی حرارت 400 درجه فارنهایت یا 205 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
مرحله دوم:
یک کاسه بزرگ بردارید. در کاسه گوشت چرخ کرده، نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، فلفل هندی، سس استیک را خوب ترکیب کنید و ورز دهید.
مرحله سوم:
مخلوط گوشت را بردارید و به آن شکل دهید و شش برگر با اندازه ای برابر درست کنید.
مرحله چهارم:
درون کباب پز یا ماهیتابه ای همبرگرها را سرخ کنید. هر طرف یک برگر را دو الی سه دقیقه روی حرارت نگه دارید تا قهوه ای رنگ شود.
مرحله پنجم:
حالا برگر ها را در فر قرار دهید و برای 10 الی 15 دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا پخته شوند.
مرحله ششم:
برگرها را از فر خارج کنید و با نان همبرگر، پنیر چدار، گوجه، کاهو، سس همبرگر مخصوص و… سرو کنید.

نکات کلیدی تهیه همبرگر مخصوص:
-میتوانید از مرحله ی سرخ کردن برگرها در ماهیتابه صرف نظر کرده و آن ها را با چربی خودشان بپزید. برای این کار میتوانید برگرها را در آلومینیوم فویل قرار داده و سپس آن ها را در فر بگذارید.
 -برای سرو به جای پنیر چدار میتوانید از هر پنیر دلخواه مانند موزارلا نیز استفاده کنید.
-میتوان پنیر چدار را وقتی برگر در فر قرار دارد به مدت یک دقیقه روی برگر بگذارید تا ذوب شود.
-برای قالب زدن همبرگرها میتوانید از درب ظروف شیشه ای هم استفاده کنید. اگر از درب ظروف استفاده می کنید بهتر است کیسه ی پلاستیکی کف آن قرار دهید تا گوشت به درب نچسبد و شکل آن خراب نشود.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :