اگراغلب سردرد دارید و کم انرژی هستید این ویتامین ها را مصرف کنید

کد مطلب 1317 1399-05-06 12:50
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اما آنها همچنین می توانند ناشی از سطح پایین منیزیم و ویتامین K در بدن شما باشند. اگر اغلب دچار سردرد، کم انرژی و بی خوابی هستید، شروع به مصرف مواد غذایی زیر کنید.   منیزیم می تواند از سردردهای مکرر جلوگیری کند و حتی به درمان میگرن کمک کند   منیزیم فواید : منیزیم در حداقل 300 واکنش شیمیایی مختلف در بدن ما دخیل است.

اگراغلب سردرد دارید و کم انرژی هستید این ویتامین ها را مصرف کنید 


دسته بندی : رژیم درمانی


سطح پایین منیزیم می تواند منجر به افسردگی و بی خوابی شود
 
اکثر ما فکر می کنیم که این نشانه ها نتیجه کار سخت است. اما آنها همچنین می توانند ناشی از سطح پایین منیزیم و ویتامین K در بدن شما باشند.اگر اغلب دچار سردرد، کم انرژی و بی خوابی هستید، شروع به مصرف مواد غذایی زیر کنید.
 

منیزیم می تواند از سردردهای مکرر جلوگیری کند و حتی به درمان میگرن کمک کند
 
منیزیم
فواید : منیزیم در حداقل 300 واکنش شیمیایی مختلف در بدن ما دخیل است. منیزیم کمک می کند تا مواد غذایی را به انرژی تبدیل کرده و پروتئین های جدیدی از اسیدهای آمینه ایجاد کنند. به همین دلیل است که برای از بین بردن اضطراب، استرس و مبارزه با خستگی استفاده می شود.
منیزیم می تواند از سردردهای مکرر جلوگیری کند و حتی به درمان میگرن کمک کند. کمبود آن باعث کاهش سطح سروتونین، ایجاد عروق خونی می شود و عملکرد عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد. سطح پایین منیزیم می تواند منجر به افسردگی و بی خوابی شود.
 
منابع : رژیم غذایی توصیه شده 400 میلی گرم برای مردان 19-30 ساله و 420 میلیگرم برای سالمندان است. برای زنان، 310 میلیگرم 19-30 و 320 میلی گرم برای سالمندان.
 
منابع بالا برای دریافت دوز روزانه منیزیم:
اسفناج
آجیل
برنج قهوه ای
نان (به ویژه نان کامل)
ماهی
گوشت
آووکادو
 

مقدار روزانه توصیه شده برای ویتامین K بسته به سن، جنس و وزن متفاوت است
 
ویتامین K 
فواید : ویتامین K پروتئین هایی را تولید می کند که برای توقف خونریزی ولخته شدن خون ضروری است. کمبود آن می تواند خونریزی و کبود شدن بیش از حد ایجاد کند.
سایر مزایای ویتامین K که پیشنهاد شده اند اما به طور کامل از نظر علمی ثابت نشده اند، شامل حفاظت از کلسیفیکاسیون شریان ها و دریچه ها و کاهش خطر بیماری آلزایمر و سرطان پروستات است.
این با ویتامین D همکاری می کند تا کلسیم را به استخوان هدایت کند و به آن کمک کند تا استخوان های شما را قوی تر کند. سطح پایین ویتامین K می تواند منجر به افزایش خطر شکستگی شود.
 
منابع : مقدار روزانه توصیه شده برای ویتامین K بسته به سن، جنس و وزن متفاوت است. با این حال، یک راهنمای ساده برای بزرگسالان 0.001 میلی گرم ویتامین K برای هر کیلوگرم وزن بدن است.
 
منابع بالا برای دریافت دوز روزانه ویتامین K :
گیاهان مانند ریحان، مریم گلی، آویشن، جعفری، گشنیز، مرزنجوش و پیازچه.
سبزیجات برگ سبز مانند کلم، اسفناج،سبزی خردل، چغندر، شلغم و سایر سبزیجات.
سبزیجات براسیکا مانند بروکسل، کلم پیاز، کاکائو و کلم بروکلی.
ادویه جات و ترشی جات مانند فلفل هندی، فلفل قرمز، پودر فلفل قرمز و گل كلم.
سایر منابع مهم: مارچوبه، رازیانه، پیاز، بامیه، ترشی، سویا، روغن زیتون و میوه های خشک.
قبل از مصرف مکملهای منیزیم و ویتامین K، توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید، زیرا استفاده بیش از حد از ویتامین و مواد معدنی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند و با سایر داروها تداخل پیدا کند. یک رژیم سالم و متعادل می تواند به اندازه کافی منیزیم و ویتامین K برای بدن شما فراهم کند!
 
 
ارائه از :بخش سلامت
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :