دانه‌های چربی زیر چشم را اینطوری رفع کنید!

کد مطلب 4625 1399-07-18 11:12
زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه

بلاگ کرفس/ از بین بردن چربی زیر چشم به نظر کار سختی می‌آید. به چربی‌هایی که در زیر چشم تجمع می‌کند، در اصطلاح علمی «سیرنگوما» گفته می‌شودبلاگ کرفس/ از بین بردن چربی زیر چشم به نظر کار سختی می‌آید. به چربی‌هایی که در زیر چشم تجمع می‌کند، در اصطلاح علمی «سیرنگوما» گفته می‌شود. این جوش‌های ریز اغلب به رنگ سفید هستند و وجود آن‌ها کمی آزاردهنده است. با این حال برای از بین بردن چربی زیر چشم می‌توانید از روش‌های خانگی استفاده کنید. در صورت درمان نشده به پزشک مراجعه کرده و با روش لیزر آن را برطرف کنید.

درمان دانه های چربی زیر چشم در طب سنتی
برای درمان سیرنگوما زیر چشم بهترین و اولین کاری که باید بکنید، بخور دادن صورت است. اگر در منزل دستگاه بخور دارید که می‌توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت یک کتری را پر از آب کرده و بعد به جوش آمدن با فاصله صورت را روی بخار لوله کتری قرار دهید. برای ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید تا بخار کتری مستقیماً وارد منافذ پوست شود.

در مرحله بعد از درمان گیاهی دانه های چربی زیر چشم باید از مواد گیاهی استفاده کنید. این همان کاریست که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 
استفاده از سرکه سیب و آبلیمو
یکی از رو‌ش‌های درمان خانگی دانه های سفید زیر چشم استفاده از سرکه سیب و آبلیموی طبیعی است. برای این کار یک قاشق آبلیمو را با یک قاشق سرکه ترکیب کنید. سپس به آن مقدار کمی شکر، سفیده تخم مرغ و نصف قاشق مرباخوری عسل بزنید. این ترکیب را خوب هم بزنید تا شکل خمیر شود.

حالا این خمیر را زیر چشم بگذارد و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. شما می‌توانید آبلیمو و سرکه سیب را نیز به تنهایی با هم مخلوط کرده و به پنبه آغشته کنید. حالا پنبه را زیر چشم بزنید و بعد ۲۰ دقیقه زیر چشم خود را بشویید. این کار را هر شب قبل از قبل انجام دهید و یک گاز استریل روی آن بگذارد.

از بین بردن چربی زیر چشم با روغن‌های گیاهی
یکی دیگر از روش‌های درمان سیرنگوما زیر چشم استفاده از روغن‌های گیاهی است. روغن کرچک خاصیت ضدباکتریایی دارد. همچنین به نرم کردن دانه‌های سفید زیر چشم کمک می‌کند. روغن نارگیل هم همین خاصیت را دارد. البته باید روغن گیاهی تصفیه شده و از نوع طبیعی باشد. هر شب به انداز ۲ قطره از روغن‌های گیاهی را زیر چشم بزنید و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید.

ترکیب آبلیمو و روغن گیاهی
یکی دیگر از روش‌های درمان گیاهی دانه های چربی زیر چشم ترکیبی از آبلیمو و روغن گیاهی است. برای این کار نصف یک لیمو ترش تازه را آب بگیرید. ۲ قاشق غذاخوری شکر و ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچک داخل آن بریزید. این ترکیب را خوب مخلوط کنید و بعد روی دانه‌های سفید چربی در زیر چشم بگذارد. به مدت ۲۰ دقیقه آن را مالش دهید و بعد بشویید.

استفاده از ماست و سفیده تخم مرغ
یک درمان خانگی دانه های سفید زیر چشم استفاده از ترکیب ماست و سفیده تخم‌مرغ است. برای این کار یک قاشق غذاخوری ماست را با نصف سفیده یک تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چایخوری روغن کرچک ترکیب کنید. این ترکیب را خوب هم بزنید تا یکدست شود. حالا آن را به مدت ۲۰ دقیقه در زیر چشم قرار دهید و بعد بشویید.

درمان جوش سفید روی پلک چشم با گریپ فروت
گریپ فروت میوه‌ای سرشار از فلاوانوئید و ویتامین E است. این دو ماده معدنی به بهبود وضعیت پوست کمک زیادی می‌کنند. شما می‌توانید آب گریپ فروت را بگیرید و با چند قطره روغن کرچک ترکیب کنید. در زمان شب این ترکیب را با کمک پنبه به زیر چشم بزنید. این کار را برای مدت ۲ هفته هر شب تکرار کنید.

رژیم غذایی برای درمان چربی زیرچشم
یکی از روش‌ها برای درمان گیاهی دانه های چربی زیر چشم حذف غذاهای پرکالری است. یکی از دلایلی که باعث ایجاد دانه های سفید در زیر چشم می‌شود، مصرف غذاهای چرب و قندی است. وقتی کبد چرب شود و یا کلسترول خون بالا رود، در زیر چشم این دانه‌های سفید رنگ ایجاد می‌شوند.

بهترین راه برای درمان سیرنگوما زیر چشم خودداری از خوردن غذاهای پرکالری است. در عوض می‌توانید میوه، سبزیجات، غذاهای حاوی ویتامین A و D بیشتری را مصرف کنید. به جای روغن‌های جامد اشباع شده به سراغ روغن زیتون و روغن نارگیل بروید.

استفاده از ژله آلوئه ورا
یکی دیگر از راه‌های از بین بردن چربی زیر چشم استفاده از ژله آلوئه‌ورا است. این گیاه به قدری بر روی پوست تاثیر مثبت می‌گذارد که اگر بدانید همین حالا آن را استفاده می‌کنید. برای درمان سیرنگوما زیر چشم کافیست ژله تازه آن را در زیر چشم بزنید. این کار را هر شب تکرار کرده و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید. تا جایی که ژله روی پوست خشک شود.

 استفاده از آب آناناس
از دیگر روش‌های کاربردی برای درمان گیاهی دانه های چربی زیر چشم مصرف آب آناناس است. همچنین می‌توانید به طور مستقیم آب آن را به زیر چشم بزنید و اجازه دهید خودش خشک شود. این کار را در زمان خواب شبانه انجام دهید و روز بعد صورت را بشویید تا از آن نتیجه بگیرد.

 این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :