کاراته‌کای تیم ملی بانوان کشورمان می‌گوید به تعویق افتادن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ خبر خوبی برای اوست و حالا تمام تمرکزش را بر روی حضور در این بازی‌ها گذاشته است.

کد مطلب 1372 1399-05-06 15:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کاراته‌کای تیم ملی بانوان کشورمان در اواخر ماه فوریه در مسابقات لیگ برتر کاراته وان در سالزبورگ اتریش از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد. مسابقات کاراته برای اولین بار قرار است در برنامه بازی‌های المپیک قرار بگیرد و این اتفاق در بازی‌های المپیک توکیو که برگزاری‌اش به خاطر شیوع ویروس کرونا به ماه‌های جولای و آگوست 2021 موکول شده، خواهد افتاد.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمید عباسعلی که از به تعویق افتادن یک ساله بازی‌های المپیک 2020 به منظور ریکاوری خود نهایت استفاده را می‌برد، از تمرکزش برای بازگشت به تاتامی سخن گفت. کاراته‌کای تیم ملی بانوان کشورمان در اواخر ماه فوریه در مسابقات لیگ برتر کاراته وان در سالزبورگ اتریش از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شد.مسابقات کاراته برای اولین بار قرار است در برنامه بازی‌های المپیک قرار بگیرد و این اتفاق در بازی‌های المپیک توکیو که برگزاری‌اش به خاطر شیوع ویروس کرونا به ماه‌های جولای و آگوست 2021 موکول شده، خواهد افتاد. برگزاری مسابقات لیگ برتر کاراته وان هم که بخشی از فرایند انتخابی و کسب سهمیه المپیک است از نو توسط فدراسیون جهانی کاراته برنامه‌ریزی شده است.عباسعلی 30 ساله در دیدار فینال وزن به اضافه 68 کیلوگرم مسابقات کاراته وان سالزبورگ با وجود این مصدومیتِ لحظات پایانی، موفق شد سیلیو فراکوتی از ایتالیا را شکست دهد و ضمن کسب دومین قهرمانی‌اش در یک تورنمنت معتبر در طول پنج هفته، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را هم به دست آورد.وی در گفت‌وگو با سایت «اینساید دِ گیمز» گفت: مسابقات کاراته وان سالزبورگ واقعاً پراسترس و فیزیکی بود. می‌دانستم که با کسب مدال طلا در آن مسابقات جایگاهم در بازی‌های المپیک 2020 تضمین شده است. مصدومیت در ورزش حرفه‌ای اجتناب‌ناپذیر است، اما وقتی این مصدومیت در آستانه مهمترین رویداد ورزشی رخ می‌دهد، به لحاظ روانی روی ورزشکار فشار زیادی وارد می‌کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم.عباسعلی که پیش از این مدال‌های نقره و برنز جهانی را به ترتیب در سال‌های 2014 و 2016 کسب کرده بود و در بازی‌های آسیایی 2014 به مدال طلا دست یافت و چهار سال بعد نیز در همین رقابت‌ها مدال برنز را به گردن آویخت، تصریح کرد: من تمام تلاش و برنامه‌ریزی‌ام را روی المپیک متمرکز کرده‌ام. همچنین برنامه‌ریزی جدی‌تری را روی مسابقات کاراته وان داشته‌ام. همیشه سعی می‌کردم در مسابقات کاراته وان موفق باشم چون هموارترین مسیر برایم به منظور رسیدن به بازی‌های المپیک بود.جلیل‌پور: به نتایج سوپر لیگ کاراته معترض نیستم، اما در لیگ برتر باید قهرمان می‌شدیم/ امیدواریم بازنگری کنندکاراته‌کای تیم ملی بانوان کشورمان که در مسابقات جهانی 2017 هم به مدال نقره دست یافته و هشت عنوان قهرمانی هم در مسابقات قهرمانی آسیا دارد، می‌گوید تعویق بازی‌های المپیک خبر خوبی برای اوست و تمام تمرکزش را برای بازگشت به روی تاتامی گذاشته است.وی در بخش پایانی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در حدود سه ماه از عمل جراحی که بر روی زانویم داشتم، می‌گذرد و حالا تمرینات توانبخشی را آغاز کرده‌ام. من در شرایط خوبی هستم. بزرگترین ویژگی و قدرت من به عنوان یک کاراته‌کا، داشتن صبر و امید تا آخرین لحظه است و همیشه سعی می‌کنم در تمام مسابقات بهترین عملکرد را داشته باشم.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

قرعه‌کشی لیگ برتر هندبال بانوان انجام شد

مراسم اختتامیه لیگ‌برتر بسکتبال بانوان برگزار شد

مدیر یونانی تیم بسکتبال بانوان مهرام: بسکتبال بانوان ایران بازیکنان باتجربه‌ای دارد