ملی‌پوش تکواندو بانوان ایران گفت: قصد داشتیم برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا تاریخ سازی کنیم که کرونا همه برنامه‌های ما را به هم ریخت.

کد مطلب 1390 1399-05-06 15:29
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ما و کن شایسته قهرمانی بودیم اما بهتر بود که این دو تیم در رقابت و مسابقه قهرمان را مشخص می‌کردند. به هر حال با توجه به شرایط کرونایی کشور پایان مسابقات تصمیم درستی بود.

- اخبار ورزشی - زهرا پوراسماعیل در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص قهرمانی مشترک تیم فتح صدر البرز در لیگ تکواندو بانوان اظهار داشت: از اینکه در پایان مسابقات دو تیم به عنوان قهرمان اعلام شدند، ناراحت شدم و دوست داشتم شرایط به گونه‌ای بود که مسابقات پیگیری و در نهایت یک تیم قهرمانی می‌شد. ما و کن شایسته قهرمانی بودیم اما بهتر بود که این دو تیم در رقابت و مسابقه قهرمان را مشخص می‌کردند. به هر حال با توجه به شرایط کرونایی کشور پایان مسابقات تصمیم درستی بود. ملی‌پوش تیم فتح صدرالبرز در خصوص کیفیت لیگ بانوان گفت: لیگ بانوان در فصل گذشته در سطح بسیار بالایی برگزار شد و حتما می‌توان گفت رقابت‌های داخلی خیلی سخت‌تر از آسیایی و جهانی است. تیم ما  نیز اولین حضور خود در مسابقات لیگ برتر تکواندو را پشت سر گذاشت و با توجه به نام تیم‌مان قصد داشتیم جام قهرمانی را فتح کنیم که خدا را شکر به این مهم رسیدیم. با برنامه‌ریزی مسئولان تیم قصد داریم سالیان آینده نیز برای قهرمانی مسابقات تلاش کنیم.وی در خصوص مبالغ قرارداد لیگ بانوان عنوان کرد: تا سالیان گذشته قراردادی برای دختران تکواندوکار وجود نداشت اما خدا را شکر حضور تیم‌هایی مانند کن، فتح صدر البرز و اسپریچو باعث شده است تا در لیگ بانوان نیز شاهد بستن قراردادهای مالی باشیم. هر چند مبلغ این قراردادها کم است اما شرایط بهتر از سالیان گذشته است. به شخصه هیچ وقت برای پول در لیگ تکواندو بازی نکردم و به خاطر علاقه به تکواندو تمام تلاشم را برای موفقیت در این رشته انجام می‌دهم.پوراسماعیل با اشاره به شرایط بانوان تکواندوکار برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: قصد داشتیم برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا تاریخ سازی کنیم که کرونا همه برنامه‌های ما را به هم ریخت. دست به دست هم داده بودیم که برای اولین بار روی سکوهای قهرمانی قرار بگیریم و مسلما با توجه به پتانسیل تیم این اتفاق نیز دور از دسترس نبود. ملی‌پوش تکواندو ایران در خصوص شرایط تمرینی خود گفت: در حال حاضر به خاطر شرایط، بیرون از اردو تمرینات خود را پیگری می‌کنم و تلاش می‌کنم روزی دو جلسه تمرین داشته باشم. هر هفته نیز با کادرفنی تمرینات خود را هماهنگ می‌کنیم. با تعطیلی مسابقات و تمرینات لطمه روحی زیادی خوردیم، اما تلاش می‌کنیم با پیگیری تمرینات آمادگی خود را از دست ندهیم.وی در خصوص شانس خود برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: هر بازیکنی دوست دارد یکی از دو بازیکن حاضر در مسابقات کسب سهمیه المپیک باشد. حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک هدف اصلی من است و برای این مهم خیلی تلاش خواهم کرد تا بین دو بازیکن باشم. در صورت حضور در مسابقات نیز با تمام وجود برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنم.مومن‌زاده: بانوان تکواندوی ایران پتانسیل کسب دو سهمیه المپیک را دارند


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :