روغن نارگیل برای ریش: مزایا ، معایب و نحوه استفاده

کد مطلب 42205 1400-07-11 10:33
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
  برخی آقایان برای جذاب تر شدن می خواهند ریش و سبیل پر پشتی داشته باشند تا در صورت بلند کردن ریش ، ظاهر بهتری پیدا کنند. یکی از روش های طبیعی برای تقویت ریش و مرتب کردن ریش های بلند استفاده از روغن های گیاهی است.

روغن نارگیل برای ریش: مزایا ، معایب و نحوه استفاده

دسته بندی : سلامت موها

فواید روغن نارگیل برای ریش
 
آیا روغن نارگیل برای ریش مفید است؟
استفاده از روغن نارگیل برای ریش می تواند جایگزینی مناسب و ارزان قیمت برای روغن ریش باشد که ضمن تغذیه فولیکول های مو و کمک به رشد سریع ریش ، باعث نرمتر و مرتب تر شدن ریش می شود. 
برخی آقایان برای جذاب تر شدن می خواهند ریش و سبیل پر پشتی داشته باشند تا در صورت بلند کردن ریش ، ظاهر بهتری پیدا کنند. یکی از روش های طبیعی برای تقویت ریش و مرتب کردن ریش های بلند استفاده از روغن های گیاهی است. 
 
روغن نارگیل خاصیت نرم کننده برای پوست و مو دارد و برخی از افراد روغن نارگیل را به عنوان جایگزین ارزان قیمت و همیشه در دسترس برای ریش استفاده میکنند.
روغن نارگیل یکی از موثرترین روغن های گیاهی برای رشد سریع تر ریش و پر پشت شدن ریش است و مصرف مداوم آن باعث میشود ریش هایی نرم و پرپشت داشته باشید ضمن این که پوست زیر ریش ها را هم نرم و مرطوب نگه میدارد. 
 

روغن نارگیل برای ریش کم پشت
 
مشکل کم پشتی ریش و سبیل
برای برطرف کردن مشکل کم پشتی ریش و سبیل آقایان ابتدا باید علت زمینه ای آن را پدیا کنید مثلا اگر کم پشتی موی صورتتان ژنتیکی باشد ، برطرف کردن آن غیر ممکن است ولی اگر در اثر مشکلات تغذیه و کمبود ویتامین ، پایین آمدن سطح تستوسترون یا مشکلات سبک زندگی باشد می توانید به بهبود شرایط امیدوار باشید.
 

خواص روغن نارگیل برای ریش
 
فواید روغن نارگیل برای ریش
• روغن نارگیل با محافظت از لایه بیرونی ساقه مو باعث نرم شدن موهای ریش می شود.
 
• روغن نارگیل یکی از موثرترین روش های گیاهی برای تقویت و پرپشت کردن موی ریش است. روغن نارگیل ، گردش خون در پوست را افزایش داده و با آبرسانی به پوست به رشد و تقویت فولیکول های مو کمک میکند. 
 
• روغن نارگیل می تواند رشد مو را تحریک کند. وجود مواد مغذی و ویتامین های ضروری در روغن نارگیل و ماساژ آن روی پوست صورت ، رشد مجدد موها را تحریک می کند. 
 
• روغن نارگیل پوست را نرم و مرطوب می کند.
 
• روغن نارگیل خواص ضد میکروب و ضد التهاب دارد.
 
• اسیدهای چرب مفید در روغن نارگیل برای ریش مفید است و از خشکی و شکننده شدن ریش پیشگیری می کند و ریشی لطیف و براق برایتان به ارمغان می آورد. 
 
• روغن نارگیل باعث از بین رفتن سموم و قارچ های روی پوست می شود. 
 

عوارض و مضرات روغن نارگیل برای ریش و پوست
 
عوارض روغن نارگیل
آلرژی به روغن نارگیل بسیار نادر است ولی برای اطمینان قبل از استفاده روی صورت و ریش مقداری از آن را به قسمت داخلی پوست بازو بکشید و در صورت عدم بروز واکنش آلرژیک روی صورت استفاده کنید. 
روغن نارگیل کامدوژن است یعنی می تواند منافذ پوست را مسدود کند و منجر به ایجاد کمدون یا جوش و آکنه شود. 
اگر مستعد ابتلا به آکنه هستید بهتر است روغن نارگیل را به گونه ای استفاده کنید که با پوست تماسی نداشته باشد. 
 

نحوه استفاده روغن نارگیل برای ریش
 
روش استفاده از روغن نارگیل برای ریش
هنگامی که ریش شما تمیز و خشک است مقداری از روغن نارگیل را روی ریش خود بمالید ، روغن نارگیل جذب پوست و ریش شما می شود و نیازی به شستشو ندارد. 
حدود نصف قاشق چایخوری روغن نارگیل را کف دست بمالید تا کاملا ذوب شود و سپس ریش را با آن چرب کنید و ب آرامی روغن را روی صورت ماساژ دهید. 
روغن را در جهت رو به پایین بکشید تا موهای ریش کاملا به آن آغشته شوند.
 

فواید زدن روغن نارگیل بر روی ریش
 
تاثیر روغن نارگیل بر رشد ریش
برخی معتقدند که روغن نارگیل باعث رشد مو ریش می شود و رشد آن را سریعتر می کند. 
روغن نارگیل خاصیت نرم کنندگی دارد.
روغن نارگیل باعث نرم شدن پوست می شود، پوستی که مرطوب و بدون پوسته باشد باعث می شود ریش به صورت یکنواخت تر رشد کند و کمتر هنگام اصلاح با تیغ خراشیده شود. 
روغن نارگیل مانع از ایجاد موخوره در ریش های بلند می شود.
خاصیت ضد التهاب و ضد میکروبی روغن نارگیل سوزش پوست را کاهش میدهد. 
 
گردآوری : بخش آرایش و زیبایی
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :