طرز تهیه موهیتوی خوشمزه انار با فرمول سرآشپز

کد مطلب 5915 1399-08-08 10:15
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

باشگاه خبرنگاران/ فصل‌های سرد سال فرصت مناسبی برای استفاده از میوه‌های زمستانی هستند. شاید تا به حال به سرو یک نوشیدنی هیجان‌انگیز به جای آب انار فکر کرده باشیدباشگاه خبرنگاران/ فصل‌های سرد سال فرصت مناسبی برای استفاده از میوه‌های زمستانی هستند. شاید تا به حال به سرو یک نوشیدنی هیجان‌انگیز به جای آب انار فکر کرده باشید. این نوشیدنی نوعی موهیتو انار است که به راحتی و در مدت زمان کوتاهی تهیه می‌شود.

مواد اولیه این نوشیدنی شامل لیموناد خانگی، سیروپ نعنا و نوشیدنی موهیتو انار است که هرکدام از این موارد به سادگی در مراحل تهیه شرح داده شده است. مهم‌ترین نکته در تهیه این نوشیدنی استفاده از مواد اولیه تازه است که باعث می‌شود نوشیدنی شما عطر و طعم خاص و متفاوتی به خود بگیرد؛ بنابراین بهتر است هیجان این نوشیدنی را از دست ندهید و برای تهیه نوشیدنی موهیتو و انار دست به کار شوید.

مواد لازم برای تهیه سیروپ نعنا
شکر یک لیوان
آب دو لیوان
برگ نعنا تازه به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه موهیتو
سیروپ نعنا یک یا دو قاشق غذاخوری
لیموترش به مقدار لازم
برگ نعنا تازه (خردشده) ۱۰ برگ
آب انار یک لیوان
لیموناد خانگی یک لیوان
سودا نصف لیوان
دانه انار برای تزیین
برگ نعنا برای تزیین

مواد لازم برای تهیه لیموناد خانگی
آب لیموترش تازه نصف لیوان
شکر نصف لیوان
آب دو لیوان

طرز تهیه موهیتو انار
برای تهیه موهیتو انار ابتدا باید سیروپ نعنا را تهیه کرد. برای شروع آب و شکر را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی شعله متوسط قرار دهید، آن را مدام هم بزنید تا به نقطه جوش برسد و شکر به‌طور‌کامل در آب حل شود. سپس برگ نعنا را به آن اضافه کنید. سیروپ را به مدت ۱۰ دقیقه روی شعله کم بگذارید تا بجوشد.

سیروپ نعنا را از روی گاز برداشته و کنار بگذارید تا خنک شود. بهتر است سیروپ را دو تا سه ساعت کنار بگذارید تا عطر و طعم دلخواه را بگیرد. سپس برگ‌های نعنا را از آن خارج کنید و دور بریزید. به این ترتیب سیروپ نعنا برای تهیه نوشیدنی برای شب یلدا آماده شده است.

قبل از تهیه نوشیدنی موهیتو انار باید لیموناد تازه خانگی را تهیه کنیم. برای این کار ابتدا شکر و یک و نیم لیوان آب را در یک قابلمه کوچک ریخته روی گاز با شعله کم قرار دهید تا شکر کامل در آب حل شود. سپس سیروپ شکر را در یک لیوان یا ظرف دیگری بریزید تا خنک شود.

آب لیموترش را با یک سوم پیمانه از محلول شکر و آب باقی‌مانده مخلوط کنید و هم بزنید. لیموناد خانگی حاضر است. می‌توانید لیموناد را تست کنید و در صورت دلخواه سیروپ شکر بیشتری به آن اضافه کنید.

حال به سراغ تهیه موهیتو انار خواهیم رفت. لیموترش را خوب شسته و با پوست حلقه‌حلقه خرد کنید. برای تهیه این نوشیدنی دو حلقه لیمو کافی است.
یک لیوان بزرگ مناسب سرو نوشیدنی برای شب یلدا انتخاب کرده، لیموترش، سیروپ نعنا و نعنا خرد‌شده را در آن بریزید و مواد را کمی با هم مخلوط کنید تا هرکدام طعم خود را آزاد کنند و با هم ترکیب شوند.
مقداری یخ در لیوان بریزید. لیموناد و آب انار را به آن اضافه کرده و نوشیدنی را خوب هم بزنید. سودا را روی نوشیدنی موهیتو انار ریخته و روی آن را با دانه‌های انار و برگ‌های کوچک نعنا تزیین کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :