چگونه بعد از حمام  آب گوش  را خارج کنیم؟

کد مطلب 6077 1399-08-11 09:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

خراسان/همه متخصصان گوش و حلق و بینی استفاده از گوش‌ پاک‌کن را برای تمیز کردن گوش توصیه نمی‌کنند و تنها زمانی مصرف گوش پاک‌کن توجیه‌پذیر است که قرار باشد دارویی مانند پماد در گوش استفاده شود. اما وقتی از حمام یا استخر خارج می‌شوید مقداری آب داخل گوش باقی می‌ماند که باید خشک شود و گرنه باعث عفونت و سرما خوردن شما می‌شودخراسان/همه متخصصان گوش و حلق و بینی استفاده از گوش‌ پاک‌کن را برای تمیز کردن گوش توصیه نمی‌کنند و تنها زمانی مصرف گوش پاک‌کن توجیه‌پذیر است که قرار باشد دارویی مانند پماد در گوش استفاده شود. اما وقتی از حمام یا استخر خارج می‌شوید مقداری آب داخل گوش باقی می‌ماند که باید خشک شود و گرنه باعث عفونت و سرما خوردن شما می‌شود.
  
   تکان دادن
یک روش بسیار مبتدی و ساده برای خشک کردن گوش این است که سر را به سمت شانه بچرخانید و آهسته بدن را بالا و پایین کنید. این تکان دادن کمک می‌کند قطرات آبی که داخل گوش مانده،  بیرون ریخته و گوش خشک شود.
   استفاده از حوله
برای خشک کردن گوش به راحتی می‌توانید از سنگینی بدن خود استفاده کنید.
یک حوله تمیز روی بالش خود پهن کنید و چند دقیقه گوش تان را روی بالش بگذارید، آب به آرامی از گوش شما خارج می‌شود. سمت دیگر را هم به همین ترتیب خشک کنید.
   کمپرس گرم
خشک کردن گوش گاهی اوقات به این راحتی نخواهد بود و آب در مجاری لوله‌های باریک قسمت شیپوری گوش گیر می‌افتد. بهترین راه در این مواقع استفاده از یک کمپرس گرم است.
یک دستمال یا پارچه مرطوب شده از آب گرم را به آرامی روی گوش خود بگذارید و تا 30 ثانیه نگه دارید و بعد آن را بردارید. بعد از یک دقیقه مجدد این کار را تکرار کنید. تکرار این عمل تا حدود پنج مرتبه به شما کمک می‌کند که فضای داخلی گوش تان به راحتی خشک شود.

سشوار
استفاده از گرمای خشک کن‌هایی مانند سشوار به خوبی آب داخل کانال‌های گوش را تبخیر می‌کند.
بدن و سر خود را به سمت گوش تان خم کنید و آهسته سشوار را به سمت سرتان بگیرید. سر را به سمت عقب و جلو حرکت دهید.  این کار به خشک شدن مجاری گوش کمک می‌کند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :