طرز تهیه شیک پروتئین برنج برای دیابتی‌ها

کد مطلب 6086 1399-08-11 11:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

کتاب کاله/ شیک پروتئین برنج با پودر پروتئین برنج درست می‌شود که جایگزین مناسبی برای پودر پروتئین تخمیری است. این شیک پروتئینی بسیار مقوی است و شما می‌توانید به عنوان یک میان‌وعده دوست‌داشتنی آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهیدکتاب کاله/ شیک پروتئین برنج با پودر پروتئین برنج درست می‌شود که جایگزین مناسبی برای پودر پروتئین تخمیری است. این شیک پروتئینی بسیار مقوی است و شما می‌توانید به عنوان یک میان‌وعده دوست‌داشتنی آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید. شما همچنین می‌توانید به همراه این نوشیدنی از میوه‌های تازه یا یخ‌زده نیز استفاده کنید. یادتان باشد برای درست کردن این شیک خوشمزه به تخم کتان و انواع مغزهای خام برای تامین فیبر و انرژی نیز نیاز دارید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا طرز تهیه یک شیک پروتئین برنج خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه شیک پروتئین برنج
پودر پروتئین برنج یک پیمانه
روغن شاهدانه نصف قاشق غذاخوری
روغن گل گاو زبان نصف قاشق غذاخوری
نعنا به مقدار لازم
یخ خرد شده به مقدار لازم
شاعدانه آسیاب شده دو قاشق غذاخوری
آب تصفیه شده نصف پیمانه
میوه یخ‌زده دلخواه نصف پیمانه
مغز آجیل خام یک چهارم پیمانه
طرز تهیه شیک پروتئین برنج
مرحله اول
میوه‌های تازه یا یخ زده مثل سیب، توت فرنگی، شاتوت که سرشار از فیبر هستند را به صورت تازه یا یخ زده به همراه آجیل‌هایی که از شب قبل در آب خیس کرده‌اید در مخلوط کن ریخته و برای 15 ثانیه با هم مخلوط کنید. سپس روغن یا عصاره گل گاو زبان را به مواد داخل ظرف اضافه کنید؛ دلیل افزودن این ماده، خاصیت ضد نفخ آن است. شما می‌توانید برای خاصیت ضد نفخ از نعنا تازه نیز به جای روغن گل گاو زبان استفاده کنید و برای ده ثانیه با هم مخلوط کنید؛ چرا که ممکن است روغن گل گاو زبان برای افراد باردار، کسانی که سابقه تشنج دارند و یا داروی خاصی به جز داروهای مرتبط با دیابت مصرف می‌کنند خطرناک باشد. در مجموع استفاده از یک برگ نعنا، هم خوشمزه‌تر و کم‌خطرتر، و هم در دسترس‌تر است.
مرحله دوم
سپس پودر پروتئین برنج را به همراه روغن شاهدانه و یخ خرد شده به سایر مواد داخل مخلوط ‌کن اضافه کنید و برای 20 ثانیه با هم خوب هم بزنید تا کاملا یک‌دست شوند. برای تزئین نوشیدنی خود نیز می‌توانید از میوه‌های یخ‌زده و یک پر نعنا استفاده کنید. شیک پروتئین برنج شما آماده است؛ نوش جان.
منبع: healthline.comاین مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :