با دستکش، ویروس کرونا بیشتر پخش می‌ شود

کد مطلب 6097 1399-08-11 15:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

مجله پزشکی دکتر سلام/ سازمان بهداشت جهانی می‌گوید پوشیدن دستکش خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد. چون احتمال می‌رود با لمس کردن سطوح آلوده بیشتر، ویروس به نقاط بیشتری منتقل شودمجله پزشکی دکتر سلام/ سازمان بهداشت جهانی می‌گوید پوشیدن دستکش خطر ابتلا به کرونا را بالا می‌برد. چون احتمال می‌رود با لمس کردن سطوح آلوده بیشتر، ویروس به نقاط بیشتری منتقل شود. درآوردن نادرست دستکش و کمتر شستن دست‌ها هم به انتقال بیشتر ویروس منجر می‌شود.

کارگرانی که با مواد غذایی سر و کار دارند شاید بخواهند دستکش دست کنند ولی باید آن را مرتب عوض کنند و دستانشان را هم در این میان بشویند. اگر به چیزی جز مواد غذایی دست بزنند (مثلا در را باز کنند) هم باید سریع دستکش را عوض کنند.
یکی از مشکلات، حس امنیت کاذبی است که پوشیدن دستکش به همراه دارد و ممکن است کارگران و افراد دیگر، چون دستکش دست کرده‌اند کمتر دستشان را بشویند.
هر بار در آوردن دستکش هم می‌تواند منجر به آلوده شدن دست‌ها شود.
حالا فرض کنید دستکشی که با خیال راحت به همه جا زده‌ایم را اتفاقی به صورتمان بزنیم. آن هم می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را بیشتر کند.
پژوهش‌های میدانی نشان داده که مردم اغلب از یک جفت دستکش در مکان‌ های عمومی استفاده می‌ کنند و بدون آنکه آن را تعویض کنند به همه سطوح دست می‌ زنند.
لمس سطوح مختلف با همان جفت دستکش یکبار مصرف میکروب‌ های مضر را گسترش می‌ دهد و ویروس را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می‌کند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :