صوفی‌زاده: انتظار داشتیم تهران در لیگ‌ برتر فوتبال بانوان تیم داشته باشد

کد مطلب 6114 1399-08-11 18:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
لیلا صوفی‌زاده نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال گفت: از هیئت تهران انتظار داشتیم در لیگ برتر فوتبال بانوان تیم داشته باشد.

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرنگار ورزشی  خبرگزاری تسنیم، لیلا صوفی‌زاده در پایان جلسه قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: مسابقات فصل گذشته ناتمام ماند، به همین دلیل برنامه‌ریزی‌ها برای فصل جدید با حساسیت بیشتری انجام شد.
وی در ادامه افزود: برنامه مسابقات امسال متفاوت از سال‌های گذاشته شد و تیم‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در دو گروه و به صورت رفت و برگشت رقابت خواهند کرد. امیدوارم این مشکلات برطرف شده، سلامت به جامعه و تمام جهان برگردد و ورزش در جایگاه خود برای نشاط جامعه ایفای نقش کند.
نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال درباره مشکل استان تهران و اینکه چرا در فوتبال هیچ تیمی ندارد، اظهار داشت: از تهران انتظار داشتیم همان‌طور که تیم‌های صاحب‌نامی در بخش مردان دارد و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده‌اند در بخش بانوان نیز تیمداری کند، اما می‌بینیم تیم‌های شرکت‌کننده در بخش بانوان از شهرستان‌ها هستند. کرمان و اصفهان در این زمینه پیشرو هستند که چهار تیم دارند. شهرهای دیگر بضاعت تهران را ندارند، اما در کنار تیم بانوان‌شان هستند.
صوفی‌زاده در مورد حضور بانوان در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا گفت: در آخرین جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا که آنلاین بود، قرار شد از سال 2023 جام باشگاه‌های آسیای بانوان برگزار شود. این مسابقات در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن در سال 2019 با حضور کشورهای ژاپن، استرالیا، چین، کره برگزار شد. قرار بود مرحله دوم در سال 2020 برگزار شود که به سال 2021 موکول شد و مرحله سوم نیز سال 2022 خواهد بود. بعد از آن در سال 2023 مسابقات به صورت رسمی برگزار می‌شود که پیگیر حضور یک نماینده از ایران در این مسابقات هستیم.
قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال بانوان انجام شدجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :