بیماری کووید-۱۹ در کسانی که بار دوم به آن مبتلا می‌شوند چگونه است؟

کد مطلب 6162 1399-08-12 13:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

بهداشت نیوز/ رییس دانشگاه طی گفتگویی اظهار کرد: افراد بهبودیافته کرونایی فقط تا یک ماه از ابتلای مجدد به این ویروس ناشناخته مصون هستند.
وی گفت: تحقیقات جدید دانشمندان و بررسی بهبود یافتگان کرونایی که برای بار دوم مبتلا شده اند نشان می‌دهد که پادتن تولید شده در بدن مبتلایان بعد از مدتی کاهش پیدا می‌کند و ابتلای مجدد آن‌ها تا یک ماه و یک ماه و ۱۵ روز بعد هم در بیماران گزارش شده استبهداشت نیوز/ رییس دانشگاه طی گفتگویی اظهار کرد: افراد بهبودیافته کرونایی فقط تا یک ماه از ابتلای مجدد به این ویروس ناشناخته مصون هستند.
وی گفت: تحقیقات جدید دانشمندان و بررسی بهبود یافتگان کرونایی که برای بار دوم مبتلا شده اند نشان می‌دهد که پادتن تولید شده در بدن مبتلایان بعد از مدتی کاهش پیدا می‌کند و ابتلای مجدد آن‌ها تا یک ماه و یک ماه و ۱۵ روز بعد هم در بیماران گزارش شده است.

دکتر طاهره چنگیز افزود: در واقع، واکنش بدن افراد مبتلا به کرونا که با تولید پادتن مصون کننده همراه است به سرعت کاهش پیدا می‌کند.
وی اضافه کرد:افراد کرونایی بهبودیافته پس از یک ماه درصورتی که یکی از علائم بیماری کرونا را در خود احساس کردند پیگیر موضوع باشند.
لازم به ذکر است نتایج تحقیق جدیدی در آمریکا نشان می‌دهد که بیماری کووید-۱۹ در کسانی که بار دوم به آن مبتلا می‌شوند، می‌تواند سخت‌تر باشد.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :