سلطانی‌فر: هیچ مشکلی برای حضور زنان علاقه‌مند به ورزش برای تماشای رشته‌های سالنی وجود ندارد

کد مطلب 6185 1399-08-12 17:40
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سلطانی‌فر: هیچ مشکلی برای حضور زنان علاقه‌مند به ورزش برای تماشای رشته‌های سالنی وجود ندارد

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در وزارت ورزش و جوانان، علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها و تجهیز اماکن ورزشی ویژه بانوان در دو بخش ورزش همگانی و قهرمانی اقدامات ویژه‌ای صورت گرفته است. همچنین در حوزه قهرمانی، با موافقت فدراسیون‌های جهانی، زمینه حضور رشته‌های مختلف مثل بسکتبال که بیش از 30 سال امکان شرکت در رویدادها و مسابقات ورزشی را نداشت را با حفظ موازین شرعی و فرهنگی مناسب برای شرکت در رقابت‌های ورزشی فراهم کردیم.
وی افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، حضور زنان در استادیوم‌ها برای تماشای رقابت‌های ملی بود که با ایجاد شرایط مساعد این امکان فراهم آمد و بانوان ما توانستند، چند رویداد ملی فوتبال را از نزدیک تماشا کنند. درحال حاضر هیچ مشکلی برای حضور زنان علاقه‌مند به ورزش برای تماشای رشته‌های سالنی وجود ندارد و با رعایت ملاحظات شرعی و فرهنگی، بانوان ما در سالن‌های ورزشی حضور پیدا کرده و تیم مورد علاقه خود را تشویق می‌کنند.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از اهداف ما این است که در کنار منابع، ظرفیت‌ها و نیروی انسانی بتوانیم از پتانسیل سایر ارگان‌ها و نهادها استفاده کنیم. ما بر این باور هستیم که استفاده از سایر ظرفیت‌ها برای توسعه ورزش با هدف ارتقا سطح سلامتی و نشاط عمومی، اقدامی ارزشمند است.
سلطظانی‌فر گفت: دغدغه دولت علاوه بر تامین معاش و ایجاد بهترین شرایط برای زیست مردم، ارتقا سطح سلامتی آن‌ها است و طرحی که امروز با همکاری وزارت ورزش و جوانان و معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به امضا رسید، در جهت ارتقا بهداشت جسمی، روانی و اجتماعی خانواده‌ها است. امروزه در شهرهای مختلف علاوه بر وزارت ورزش و جوانان که برای گسترش فضاهای ورزشی تلاش بسیاری کرده است، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها، واحدهای مختلف صنعتی، نیروهای مسلح، مکان‌های ورزشی را احداث کرده‌اند که در اختیار بانوان کشورمان قرار می‌گیرد.
وی عنوان کرد: در ورزش روستایی و عشایری خلا بزرگی داشتیم که این تفاهم‌نامه، آغازی برای یک حرکت بزرگ است تا بتوانیم اگر صدماتی به دختران و زنان کشورمان در مناطق محروم وارد شده با ارائه راهکار مناسب صدمات را مرتفع کنیم. امیدواریم بتوانیم با تعامل و همدلی مردان و زنانی سالم به لحاط جسمی و روانی داشته باشیم تا همگان در مسیر توسعه به ایرانی آباد کمک کنیم.
فرهادی‌زاد: عباسعلی دو هفته در آلمان می‌ماند/ کرونا اجازه بدهد، بانوان سهمیه‌های بیشتری هم می‌گیرند 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :