غذای اصلی/ ماکارونی با گوشت مرغ هم خوشمزه میشه

کد مطلب 6285 1399-08-14 13:15
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

نمناک/  ماکارونی یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیان و بخصوص دانشجوها می باشد که همه با این غذا خاطرات فراوانی داریم پس با نمناک همراه باشید تا طرز تهیه ماکارونی با مرغ را به شما آموزش دهیم.
چی لازم دارم:
سینه مرغ 500 گرم
ماکارونی 700 گرم
فلفل دلمه ای 2 عدد
پیاز 2 عدد
سیر 5 عدد
فلفل سیاه، نمک و زرد چوبه   1 قاشق غذاخوری
روغن زیتون
رب گوجه 100 گرم
گوجه 2 عدد
چطور بپزم:
ابتدا قابلمه ای را پر از آب کنید و مقداری روغن و نمک بریزید و بگذارید بجوشد و بعد از اینکه جوش آمد ماکارونی ها را نصف کرده و درون قابلمه بریزید و با چنگال به خوبی هم بزنید تا رشته های ماکارونی به یکدیگر نچسبد و بعد از گذشت 5 دقیقه وقتی ماکارونی ها نرم شدن آن را با آب سرد آبکش کنید و کنار بگذارید تا آب آن خالی شودنمناک/  ماکارونی یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیان و بخصوص دانشجوها می باشد که همه با این غذا خاطرات فراوانی داریم پس با نمناک همراه باشید تا طرز تهیه ماکارونی با مرغ را به شما آموزش دهیم.
چی لازم دارم:
سینه مرغ 500 گرم
ماکارونی 700 گرم
فلفل دلمه ای 2 عدد
پیاز 2 عدد
سیر 5 عدد
فلفل سیاه، نمک و زرد چوبه   1 قاشق غذاخوری
روغن زیتون
رب گوجه 100 گرم
گوجه 2 عدد
چطور بپزم:
ابتدا قابلمه ای را پر از آب کنید و مقداری روغن و نمک بریزید و بگذارید بجوشد و بعد از اینکه جوش آمد ماکارونی ها را نصف کرده و درون قابلمه بریزید و با چنگال به خوبی هم بزنید تا رشته های ماکارونی به یکدیگر نچسبد و بعد از گذشت 5 دقیقه وقتی ماکارونی ها نرم شدن آن را با آب سرد آبکش کنید و کنار بگذارید تا آب آن خالی شود.در زمانی که ماکارونی دارد آماده می شود به سراغ درست کردن مایه ماکارونی طبق مراحل زیر بروید.
مرحله اول
ابتدا سینه مرغ را در اندازه های مناسب خرد می کنیم و سپس تابه ای را روی شعله قرار می دهیم و مقداری روغن زیتون درون تابه می ریزیم و سپس سینه مرغ خرد شده را به مانند تصویر زیر اضافه میکنیم.
مرحله دوم
وقتی مقداری سینه مرغ پخت سپس به اندازه یک قاشق کره به تابه اضافه میکنیم و مواد را هم میزنیم تا هم مرغ نسوزد و هم کره سریع آب شود. سپس درب تابه را می گذاریم تا دم کند و به خوبی پخته شود.
مرحله سوم
سپس پیاز هایی را که به صورت خلالی خرد شده است را به تابه اضافه می کنیم و مقداری هم می زنیم و دوباره درب تابه را می گذاریم.
مرحله چهارم
وقتی پیاز ها به خوبی نرم شد سیر و فلفل دلمه ای که به صورت ریز خرد شده است را اضافه می کنیم و مقداری هم می زنیم و بعد از آنکه مواد ترکیب شدن نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه میکنیم .
مرحله پنجم
وقتی فلفل دلمه ای نرم شد رب گوجه را اضافه میکنیم و به خوبی هم می زنیم و بعد از پنج دقیقه گوجه خرد شده را اضافه میکنیم ومنتظر می مانیم تا مایه به خوبی جا بیفتد.
مرحله ششم
قابلمه مناسبی را انتخاب میکنیم و کف آن را مقداری روغن می ریزیم و سپس نصف ماکارونی که از قبل آماده کردیم را درون قالبمه می ریزیم و سپس مایه ماکارونی را درون قابلمه خالی میکنیم و مقداری ماکارونی و مایه را مخلوط میکنیم و سپس نصف دیگر ماکارونی را می ریزیم و دوباره مخلوط میکنیم  و می گذاریم به مدت 30 دقیقه دم بکشد.سپس می توانید نوش جان کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :