هشدار وزارت بهداشت درباره خرید در روزهای سیاه کرونایی

کد مطلب 6321 1399-08-14 21:23
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

باشگاه خبرنگاران/سخنگوی وزارت بهداشت درباره خرید در روز‌های سیاه کرونایی به ویژه حضور در مراکز خرید شلوغ هشدار داد.
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و کشف نشدن دارو و واکسن قطعی برای درمان بیماری تاکنون، لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید۱۹ امری اجتناب ناپذیر استباشگاه خبرنگاران/سخنگوی وزارت بهداشت درباره خرید در روز‌های سیاه کرونایی به ویژه حضور در مراکز خرید شلوغ هشدار داد.
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و کشف نشدن دارو و واکسن قطعی برای درمان بیماری تاکنون، لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.

لاری با توصیه به خرید مجازی در روزهای کرونایی اظهار کرد: توصیه ما به همه هموطنان عزیز کشورمان این است که تا حد امکان به صورت مجازی نسبت به خرید کالا و انجام کار‌های مورد نظرشان اقدام کنند، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشارخون دارند از رفتن به مراکز خرید خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: هموطنان در صورت نیاز به خرید حضوری به شکل جمعی به خرید نروند، ساعت‌های خلوت و کم تردد را برای خرید انتخاب کنند و از حصور در فروشگاه‌های شلوغ و با سیستم تهویه هوایی نامناسب جدا خودداری کنند همچنین حتما از ماسک استفاده کنید و نسبت به رعایت اصول فاصله‌گذاری مناسب ۱.۵ تا ۲ متر اقدام کنید.

لاری با بیان اینکه هموطنان در هنگام خرید از لمس نمونه اجناس و کالاها خودداری کنند، اظهار کرد: همچنین بهتر است برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود. فراموش نکنید در طول فرایند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جد خودداری شود.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :