ثبت حداقل ۷۳ مطالعه بالینی در مورد تدابیر "طب ایرانی" در کوئید ۱۹ در سامانه‌های رجیستری

کد مطلب 6335 1399-08-15 00:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
آقای دکتر مردانی! اگر حال و حوصله مطالعه مقالات روز دنیا را ندارید، یک سرچ ساده قبل از طرح چنین ادعاهایی، کار دشواری نیست؛ در مقالات متعدد، اثربخشی طب سنتی به اثبات رسیده حتی پروتکل سیستماتیک ریویو نیز در مورد اثربخشی طب چینی در کووید ۱۹ منتشر شده

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر سید علی مظفر پور؛ متخصص طب سنتی در واکنش به اظهارات عجیب و قابل پیگرد "مسعود مردانی" عضو ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طب سنتی اظهار کرد : آقای دکتر مردانی که عضو‌ کمیته علمی مقابله با کرونا هستند، کل طب سنتی را معادل شیادی معرفی کرده!! بعد هم استدلال کرده که چینی‌ها هم اوایل حرف طب سنتی چینی را می‌زدند، بعد از آن دیدند، نتیجه نمی‌دهد!
وی افزود: اگر حضرتعالی حال و حوصله مطالعه مقالات روز دنیا را ندارید، یک سرچ ساده قبل از طرح چنین ادعاهایی، کار دشواری نیست.
این  متخصص طب سنتی تصریح کرد: در قالب مقالات متعدد طب چینی که علاوه بر چین در سایر کشورها نیز انجام و به چاپ رسیده، نشان می‌دهد که ( حداقل بر خلاف اظهار‌نظر شما)، بی‌اثری طب سنتی ثابت نشده بلکه برعکس، در مقالات متعدد، اثربخشی طب سنتی به اثبات رسیده است حتی پروتکل سیستماتیک ریویو نیز در مورد اثربخشی طب چینی در کووید 19 منتشر شده است.
دکتر مظفرپور تصریح کرد: همچنین حداقل 73 مطالعه بالینی در مورد تدابیر طب ایرانی در کوئید 19 نیز در سامانه‌های رجیستری ثبت شده است که بیش از 10 مورد آن به پایان رسیده و منتشر شده است؛ اشکالی ندارد کسی حال و حوصله تحقیق در حد یک سرچ ساده را نداشته باشد اما قطعاً چنین افرادی نباید تصمیم‌گیر سلامت کشور باشند.
این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: مسئله تاسف‌آور اینکه در زمانی چنین حرف‌هایی زده می‌شود که روزانه بیش از 400 نفر از هموطنان را از دست می‌دهیم و در شرایطی که سیستم بهداشتی و درمانی خسته و فرسوده شده است، نباید کشور را از هیچ ظرفیتی که می‌تواند حتی اندک کمک کند، محروم کرد؛ نمی‌دانم در این شرایط بحرانی باید به دنبال منافع و سلیقه‌های غیرعلمی شخصی بود؟
صدور مجوز تولید برای 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا/ ایران رتبه پنجم جهان در زمینه طب سنتیباید امکان استفاده از هر دو "طب سنتی و کلاسیک" برای درمان بیماران کرونا فراهم شودکارشکنی وزارت بهداشت برای اجرای 8 کارآزمایی طب سنتی در درمان بیماران کرونایی!مطالبه مردم برای استفاده از "طب سنتی در درمان بیماران کرونا" را تا انتها پیگیری می‌کنم"افزایش جانباختگان کرونا" در ایران به‌دلیل کارشکنی در استفاده از روشهای درمانی طب سنتینگاه متولیان نظام سلامت کشور به طب سنتی همراه با تمسخر است!چین و هند با استفاده از طب سنتی تا 90درصد موفق به درمان کرونا شدندآقای رئیس‌جمهور! علت عدم‌استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!"عدم استفاده از "روش‌های درمانی طب سنتی" از علل افزایش مرگ‌‌ومیر کرونا در ایرانگزارش/ مرگ‌و‌میر "بیماران کرونایی" در حوزه درمانی "طب سنتی" نزدیک به صفر بوده است!علت کارشکنی در استفاده از "ظرفیت گسترده طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی" چیست؟!


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :