رازانفر: جان آدم‌ها را به خطر نمی‌اندازیم و موضوع را از مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم

کد مطلب 6346 1399-08-15 10:25
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر فنی تیم بسکتبال بانوان سینای مشهد گفت: تست کرونای ۳۰ درصد بازیکنان تیم ما مثبت شده و در مسابقات شرکت نمی‌کنیم و موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم.

- اخبار ورزشی - رستا رازانفر با بیان این مطلب به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: طبق مصوبه‌ای که فدراسیون به ما اعلام کرده است، اگر 30 درصد بازیکنان یک تیم مبتلا به ویروس کرونا شوند بازی به تعویق می افتد.
وی افزود: اول اینکه خیلی دیر اعلام کردند که مسابقات برگزار می شود و زماینکه با خانم شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون تماس گرفتیم که سرمربی تیم هفته گذشته اعلام کرده بین بازیکنان علائم کرونا دیده و جواب اسکن ریه و تست خون چهار بازیکن نشان داد که کرونا دارند و حتی ریه هایشان درگیر است گفتند؛ ما فقط جواب تست پی سی آر را می‌خواهیم.
مدیر فنی تیم بسکتبال بانوان سینام مشهد با اشاره به اینکه 30 درصد تیم یازده نفره شان چهار نفر می‌شود، اظهار داشت: 30 درصد از تیمی که یازده بازیکن دارد 3 نفر و نصفی می‌شود که تست چهار نفر از بازیکنان مان مثبت شده و فدراسیون معتقد است: باید پنج نفر به کرونا مبتلا می‌شدند. از طرف دیگر خانم شجاعی گفت: از بازیکنانی که کرونا دارند تست پی سی آر بگیرید و برای ما ارسال کنید که این کار را علی‌رغم شلوغ بودن آزمایشگاه‌ها انجام داده و ارسال کردیم.
وی ادامه داد: می‌خواهم بدانم جان آدم‌ها برای فدراسیون مهم نیست و هدف شان فقط برگزاری مسابقات است؟ ما می‌توانستیم تست همه بازیکنان را بگیریم و با بازیکنان کرونایی به تهران آمده و در رقابت‌ها شرکت کنیم تا بقیه بازیکنان هم مبتلا شوند. وقتی برای فدراسیون مهم نیست برای ما هم مهم نباشد، اما ما صادقانه موضوع را گفتیم. ساعت 2 و نیم روز گذشته جواب تست‌ها آمده و برای فدراسیون ارسال کردیم اما هنوز جواب تلفن‌های ما را ندادند و فقط خانمی پیامک زد که مسابقه انجام می‌شود و فدراسیون پزشکی تشخیص داده است که مسابقه برگزار شود.
رازانفر با گلایه از تصمیم گیری فدراسیون خاطرنشان کرد: من نمی‌دانم وظیفه فدراسیون پزشکی چیست؟ وظیفه فدراسیون پزشکی این است که تشخیص بدهد آیا این آزمایش صحت و دارد یا ندارد. دیگر برگزاری مسابقه به مسئولان فدراسیون بسکتبال مربوط است. اگر می‌گویند مسابقه برگزار شود ما پذیرا هستیم، اما آیا فدراسیون پزشکی کاری خلاف آئین نامه انجام می‌دهد؟ چون از 11 بازیکن ما 4 نفر مبتلا شده‌اند که 30 درصد است.
لیگ برتر بسکتبال بانوان| دیدار دیدنی گروه بهمن با مهرام تهران در هفته نخست 
وی با اعلام اینکه در مسابقات هفته نخست لیگ برتر شرکت نمی‌کند، افزود: سلامت بازیکنان برای من ارجحیت دارد. دلیل نیامدن تیم ما بحث مسائل مالی نیست. اگر یک بازیکن کرونایی داشتم هم نمی‌آمدم، چون ممکن است بازیکنان من ناقل باشند و سایر بازیکنان را درگیر کنند ما که به تهران نخواهیم آمد. اما آیا در لیگ‌های حرفه ای اینگونه است؟ این حرفه‌ای است که ما با هفت بازیکن در لیگ شرکت کرده و بازی کنیم؟ ما نخواهیم آمد و جان آدم‌ها را به خطر نمی‌اندازیم، چون ممکن است باز هم کرونایی در تیم مان داشته باشیم و این موضوع را حتما از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کنیم.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :