چند روش ساده و راحت برای تمیز کردن قابلمه‌های سوخته

کد مطلب 6505 1399-08-17 19:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
چند روش ساده و راحت برای تمیز کردن قابلمه‌های سوخته سبک زندگیباشگاه خبرنگاران نوشت: روش‌های مختلفی برای تمیز کردن قابلمه و ماهیتابه‌های سوخته شده وجود دارد.

بسیاری از ما قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های سوخته‌ای داریم که شاید ندانیم چطور می‌شود آن‌ها را تمیز کرد. روش‌های مختلف و ابزارهای متفاوتی برای تمیز کردن وسایل آشپزی سوخته شده وجود دارد که در اینجا به چند عنوان از آن اشاره می‌کنیم:
 نمک
نمک به راحتی برای از بین بردن باقیمانده مواد غذایی سوخته شده استفاده می‌شود. تمام چیزی که شما نیاز دارید، این است که ۳ قاشق بزرگ غذاخوری نمک در ماهیتابه و یا قابلمه سوخته بپاشید و از اسفنجی خیس برای پاک کردن آن استفاده کنید. پس از آن دوباره نمک ریخته و این کار را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهید.

جوش شیرین و سرکه
قابلمه سوخته را با کمی آب به ارتفاع دو اینچ پر کنید. کمی سرکه به آن اضافه کرده و ظرف را حرارت دهید تا آب به جوش بیاید. دو قاشق غذا خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید و این مخلوط را چند دقیقه به همین حالت رها کنید. سپس آب را بیرون ریخته و با اسفنج اقدام به پاک کردن مواد غذایی سوخته کنید.

قرص‌های ماشین ظرفشویی
قابلمه یا تابه سوخته را با چند اینچ پر کنید تا غذای سوخته را بپوشاند. سپس آب را کمی گرم کنید و قابله را بر روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از آن قابلمه را از روی گاز برداشته و قسمت‌های سوخته را با یک دستکش بردارید و در آخر آن را با آب بشویید.

کوکاکولا
ظرف را با کوکاکولا پر کرده و اجازه دهید تا چند ساعت بگذرد و یا غذا شل شود (دست کم بگذارید سه ساعت خیس بخورد). پس از آن با استفاده از کاردک تلاش کنید تا باقیمانده‌های غذا را پاک کنید.


۴۷۴۷


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :