احتمال سرطانزا بودن متفورمین یک شرکت دارویی

کد مطلب 6510 1399-08-17 21:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

باشگاه خبرنگاران/یک شرکت دارویی به طور داوطلبانه، قرص‌های «متفورمین» برای درمان دیابت را به دلیل احتمال سرطانزا بودن آنها از بازار جمع آوری کردند.
 به نقل از سی ان ان، داروی متفورمین برای کاهش سطح گلوکز خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ طراحی شده استباشگاه خبرنگاران/یک شرکت دارویی به طور داوطلبانه، قرص‌های «متفورمین» برای درمان دیابت را به دلیل احتمال سرطانزا بودن آنها از بازار جمع آوری کردند.
 به نقل از سی ان ان، داروی متفورمین برای کاهش سطح گلوکز خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ طراحی شده است.

یک شرکت مستقر در شهر کانزاس سیتی ایالت میسوری آمریکا اعلام کرد که بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و داروی ایالات متحده، به طور داوطلبانه، قرص‌های "متفورمین HCl" را حذف می‌کند.
آزمایشات انجام شده روی این دارو میزان نیتروزامین یا "NDMA" آن را بالاتر از میزان قابل قبول برای قرص‌های مورد استفاده نشان داده است.
آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، ماده شیمیایی "NDMA" را یک ماده سرطان زا به حساب آورده است. "NDMA" یک ماده شیمیایی آلی است که در ساخت سوخت مایع موشک استفاده می‌شود و می‌تواند در تولید دارو نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این جدیدترین اقدام به حذف داروی متفورمین که احتمال سرطان زایی دارد، است.

شرکت "نوستروم" اعلام کرده است که هیچ گزارشی در مورد تبعات منفی مربوط به حذف این دارو دریافت نکرده است. به زودی از این موضوع را به ویزیتور‌های خود ابلاغ و تمام دارو‌های را از سطح داروخانه‌ها جمع خواهیم کرد.


براساس گزارش مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ایالات متحده، بیش از ۳۴ میلیون نفر یعنی تقریباً از هر ۱۰ نفر یک نفر در این کشوراز دیابت رنج می‌برند که حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد آن‌ها مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :