نوشیدنی ها/ شربت سیب را 2 روش حرف ای درست کنید

کد مطلب 6577 1399-08-18 20:48
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

نمناک/ شربت سیب یکی از شربت های خانگی خوشمزه و پر خاصیت می باشد که خواص فراوانی دارد و می توانید به راحتی با رعایت چند نکته ساده آن را در منزل تهیه کنید و از کیفیت آن مطمئن باشید.
دستور تهیه شربت سیب (روش اول):
در روش اول برای تهیه شربت سیب از آب سیب استفاده می کنیمنمناک/ شربت سیب یکی از شربت های خانگی خوشمزه و پر خاصیت می باشد که خواص فراوانی دارد و می توانید به راحتی با رعایت چند نکته ساده آن را در منزل تهیه کنید و از کیفیت آن مطمئن باشید.
دستور تهیه شربت سیب (روش اول):
در روش اول برای تهیه شربت سیب از آب سیب استفاده می کنیم.
چی لازم دارم:
آب سیب دو پیمانه
شکر دو پیمانه
آب دو پیمانه
آبلیمو1/2 قاشق چایخوری
گلاب دو قاشق غذاخوری
میخک  سه عدد
چوب دارچین یک عدد
چه جوری درست میشه:
ابتدا دو پیمانه آب درون قالبمه ای ریخته و آن را روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید بجوشد و سپس 2 پیمانه شکر را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
سپس وقتی مقداری قوام پیدا کرد دو لیوان آب سیب را اضافه کنید و مخلوط کند و سپس آبلموی تازه ،چوب دارچین، گلاب و میخک را اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند.
سپس مقداری حرارت را کم کنید تا به آرامی و در مدت نیم ساعت شربت قوام پیدا کند  و بعد از نیم ساعت شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سرد شود.
و در آخر شربت را از صافی عبور دهید و آن را در یخچال نگهداری کنید و زمان مصرف مقداری از آن را درون  لیوان ریخته و بقیه را آب خنک بریزید و نوش جان کنید.

دستور تهیه شربت سیب (روش دوم):
در این دستور تهیه از سیب پخته برای تهیه شربت سیب استفاده شده است.
چی لازم دارم:
سیب               1 کیلو
شکر                500 گرم
آب                   1 لیتر
میخک             2 عدد
برگ ریحان تازه  مقداری
چوب دارچین   2 عدد
چه جوری درست میشه:
ابتدا سیب ها به خوبی شسته و آنها را برش زده و دانه ها و مواد اضافی آن را خارج کرده و کنار بگذارید.
سپس قابلمه ای را انتخاب کنید و شکر و سیب های خرد شده را اضافی کنید و روی شعله ملایم قرار دهید و بلافاصله آب، میخک و چوب دارچین را اضافه کنید و منتظر بمانید بجوشد.
هنگامی که جوشید چند برگ ریحان تازه را برای خوش عطر کردن آن اضافه کنید و سپس منتظر بمانید تا سیب ها به خوبی پخته و نرم شوند و وقتی نرم شدند شعله را خاموش کنید.
در مرحله آخر سیب ها را از ضافی عبور دهید و شربت آن را درون ظرف شیشه ای مناسبی ریخته و درب آن را ببندید و درون یخچال نگهداری کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :