میز اردور/ دستور پخت حلوای شیر خشک عربی

کد مطلب 6578 1399-08-18 20:49
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

پارسی دی/ لواها یکی از دسرهای پر خاصیت هستند که می توانند سیر کننده نیز باشند. حلواهای مختلفی در ایران تهیه می شود اما این بار پارسی دی قصد دارد تا شما همراهان عزیز را با یک نوع حلوای عربی نیز آشنا کند تا با سبک جدیدی از حلوا نیز آشنا شویدپارسی دی/ لواها یکی از دسرهای پر خاصیت هستند که می توانند سیر کننده نیز باشند. حلواهای مختلفی در ایران تهیه می شود اما این بار پارسی دی قصد دارد تا شما همراهان عزیز را با یک نوع حلوای عربی نیز آشنا کند تا با سبک جدیدی از حلوا نیز آشنا شوید. حلوای شیر خشک یک نوع حلوای عربی نیز می باشد که به دلیل مواد اولیه ی ساده ای که دارد در ایران هم طرافداران زیادی پیدا کرده است. از این حلوای عربی خوشمزه می شود در مراسمات عزاداری و همینطور مراسمات سوگواری و یا برای نذری از حلوای شیر خشک استفاده کنید. 
چی لازم دارم:
آرد سفید ۲ لیوان
شیر خشک ۱ پیمانه
روغن مایع ۱ فنجان
کره ۵۰ گرم
آب ۱ لیوان
شکر ۱ لیوان
عرق هل و گلاب ۱ لیوان
زعفران دم کرده ۱ فنجان
پودر پسته و غنچه گل محمدی برای تزئین
 چطور بپزم:
حلوا یکی از قدیمی ترین و پر طرفدارترین دسرهای سنتی ایران است. البته به مرور زمان دیگر از حلوا به عنوان دسر یا غذا استفاده نمی …
برای آماده سازی شربت حلوا کافی است که شکر را به همراه آب داخل قابلمه بریزید و بر روی شعله ی گاز با حرارت متوسط قرار دهید. هم بزنید تا شکر در آب حل شود. هنگامی که در اطراف شربت شروع به مروارید زدن کرد، وقت آن است که عرق هل و گلاب را به همراه زعفران به شربت اضافه کنید و هم بزنید و شربت را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.
آرد را الک کرده و در تابه بریزید و هم بزنید. تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود. آرد را خیلی تفت ندهید تا حلوای روشن تری داشته باشید.
بعد از کمی که گذشت، شیر خشک را به همراه کره و روغن به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند.
شربت ولرم را به حلوای شیر خشک اضافه کرده و همه ی مواد را با هم ترکیب کنید تا آب اضافه مواد تبخیر شود و حلوای شیر خشک را از روی حرارت برداشته و در روی میز کار کمی دیگر هم بزنید.
تا وقتی حلوا هنوز کمی حرارت دارد، حلوا را در ظرف مورد نظر سرو کرده و به همراه پودر پسته و غنچه گل محمدی تزئین نمائید. 
نکات مهم و فوت و فن های لازم در تهیه حلوای شیر خشک عربی
روشنی و تیرگی رنگ حلوا بسته به تفت دادن آرد دارد. هرچه بیشتر آرد را تفت دهید رنگ آرد تیره تر می شود.
سعی کنید از شکر زیادی در تهیه حلوا استفاده نکنید، زیرا حلوا را سنگین می کند.
وقتی حلوا را می خواهید در قیف بریزید می توانید آن را شل تر از روی حرارت بردارید.
برای استفاده از شیر خشک می توانید از شیر خشک کودکان نیز استفاده کنید و همینطور از شیر خشک قنادی. شیر خشک قنادی را می توانید از لوازم قنادی ها و یا عطاری ها تهیه کنید.
برای تزئین حلوا نیز می توانید از نان تارت نیز استفاده کنید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :