برگزاری رویداد استارتاپی جذب سرمایه در حوزه گیاهان دارویی

کد مطلب 6763 1399-08-21 14:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری بر اساس یکی از اهداف اصلی خود که جذب سرمایه و تامین مالی طرح‌های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی است اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.

- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با همکاری دیگر نهادهای مالی و اجرایی بر اساس یکی از اهداف اصلی خود که جذب سرمایه و تامین مالی طرح‌های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی است اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.
شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور، نوپا و کلیه فعالان فناور در حوزه صنعت گیاهان دارویی برای ارسال طرح‌های نوآورانه خود و شرکت در این رویداد دعوت شده‌اند. این طرح‌ها در سلسله رویدادی با عنوان دوشنبه‌های استارتاپی معرفی می‌شوند. در صورت دارا بودن ظرفیت این طرح‌ها در قالب پروژه هم‌سرمایه‌گذاری مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
همچنین در این رویداد صندوق‌های پژوهش و فناوری مشارکت دارند تا به عنوان عامل در ارائه بسته حمایت مالی به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا ایفای نقش کنند. تلاش می‌شود تا در قالب این رویداد طرح‌های فناورانه به سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران معرفی شود تا در صورت تمایل در تجاری‌سازی آن مشارکت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان حامی این رویداد، در ساختار طرح هم‌سرمایه‌گذاری برای افزایش انعطاف‌پذیری و حمایت حداکثری از زیست‌بوم نوآوری کشور، مدلی را طراحی کرده است که علاوه بر تأمین مالی قابل‌توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و  کم ترین نقش را در امور اجرایی موضوعات مورد مشارکت داشته باشد.
در این مدل نهاد‌های مالی دارای مجوز می‌توانند درخواست هم‌سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارائه کنند. پس از تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می‌توانند طرح‌های خود را به عاملین هم‌سرمایه گذاری ارائه کنند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می‌تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده کند.
علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد و برخورداری از این بسته حمایتی می‌توانند به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.
گیاهان دارویی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی و توسعه خراسان جنوبی است


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :