سقا: از دو بازیکن خوبم به دلیل ابتلا به کرونا استفاده نکردم/ تیم جوانی داریم

کد مطلب 7388 1399-09-01 09:58
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سرمربی تیم بسکتبال بانوان سینام مشهد گفت: کرونای کاپیتان و یکی از بازیکنانم خوب نشده و نتوانستم در هفته دوم از آنها استفاده کنم.

- اخبار ورزشی - سمانه سقا با بیان این مطلب پس از شکست سنگین برابر مهرام و نامی نو اصفهان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: چهار بازیکنم به ویروس کرونا مبتلا بودند که البته پنج بازیکن بودند اما اسم یکی از آنها در سامانه ثبت نشده بود. از این پنج نفر، دو نفرشان هنوز خوب نشده و به این مسابقه نرسیدند.
وی ادامه داد: سه بازیکنی که خوب شده‌اند به آمادگی قبل از ابتلا به ویروس کرونا نرسیده بودند و از دو یا سه روز قبل به تمرینات ما اضافه شدند. دو نفر دیگر هم که هنوز کاملا خوب نشده‌اند که یکی کاپیتان تیم و از بهترین بازیکن مان است.
سرمربی تیم بسکتبال بانوان سینام مشهد خاطرنشان کرد: ترکیب تیم ما جوان است و با چهار پنج بازیکن باتجربه در لیگ شرکت کرده‌ایم و برای همین غیبت هر کدام از این بازیکنان می‌تواند برای ما آسیب رسان باشد مخصوصا که دو بازیکنی که درگیر ویروس کرونا هستند، در پست پنج کار می‌کنند.
وی هدف از شرکت در مسابقات لیگ برتر را ساخت این تیم برای سال آینده عنوان کرد و افزود: هدف تیمداری ما ساختن تیم برای سال آینده است و برای همین هشت نفر از بازیکنانی که داریم برای نخستین بار در لیگ بازی می‌کنند. به عبارت بهتر تا الان در لیگ شرکت نکرده‌اند.
سقا درباره اعتراض شان در هفته نخست لیگ برتر به نظر فدراسیون و اعلام باخت فنی اظهار داشت: در هفته نخست که چند بازیکن مبتلا به ویروس کرونا داشتیم با فدراسیون تماس گرفتیم و گفتیم چهار نفر از یازده بازیکن تیم ما به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که پاسخ دادند این چهار نفر 30 درصد از بازیکنان تیم تان را دربرمی‌گیرد و می‌توانیم مسابقه ندهیم. ما هم مبنا را بر همین موضوع گذاشتیم، اما در تماس بعدی گفتند؛ باید پنج نفر از بازیکنان تان به ویروس کرونا مبتلا شده باشند این درحالی بود که 30 درصد از تیم یازده نفری یعنی چهار نفر از بازیکنان تیم. به هر حال باخت فنی اعلام و روحیه تیم خراب شده بود.
وی اضافه کرد: از بازیکنانی که تست شان مثبت شده بود تست کرونا گرفتیم و وقتی تست‌هایشان مثبت شد به ما گفتند؛ 30 درصد بازیکنان تیم تان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و لزومی به گرفتن تست از سایر بازیکنان نبود. من از مسئولان فدراسیون تشکر می‌کنم که از ما و تیم پاز حمایت کردند تا بازی‌ها معوقه اعلام و در تاریخ معین برگزار شود.
جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید) سرمربی تیم بسکتبال بانوان سینام مشهد در پایان به رقابت در گروه سخت خود اشاره کرد و اظهار داشت: در گروه سختی قرار داریم. اکثر تیم‌ها باتجربه‌اند یا از بازیکن خارجی یا ملی پوش استفاده می‌کنند که این امر ناخودآگاه مبارزه سختی برای بازیکنان ما خواهد بود. من تفاوت مسابقه را در دو بازی که انجام دیدم. بنابراین جدای از نتیجه بازی می‌خواهیم روند صعودی و بهتر شدن عملکرد بازیکنان را ادامه دهیم.
لیگ برتر بسکتبال بانوان| شکست مدافع عنوان قهرمانی پس از یک سال 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

قرعه‌کشی لیگ برتر هندبال بانوان انجام شد

مراسم اختتامیه لیگ‌برتر بسکتبال بانوان برگزار شد

تیم سایپا با شکست ملی حفاری اهواز به فینال لیگ برتر فوتسال بانوان راه یافت.