ابتکار: سند ارتقای وضعیت زنان باعث تقویت عدالت جنسیتی می‌شود

کد مطلب 1673 1399-05-13 20:05
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
ابتکار: سند ارتقای وضعیت زنان باعث تقویت عدالت جنسیتی می‌شود خانوادهایرنا نوشت: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده منجر به تقویت عدالت جنسیتی و اجتماعی می‌شود گفت: نگاه عدالت جنسیتی مبنتی بر نگاه قرآن کریم است.

معصومه ابتکار روز سه‌شنبه در ارتباط ویدئو کنفرانس با نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان افزود: ارتقای وضعیت زنان و خانواده یکی از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید است و در این زمینه‌ اقدام‌های مهمی انجام شده و تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در ۲۹ استان کشور نشان از گام برداشتن در راه این سند است.
وی بیان کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده گام مهم برای پرداختن به صورت تخصصی و با برنامه به موضوع زنان و خانواده است.
ابتکار تصریح کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده اقدامی برای تحقق اندیشه امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف مانند جمعیت و اقتصاد مقاومتی و گامی برای تحقق گام دوم انقلاب و برنامه ششم توسعه است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده یک برنامه عملیاتی و نتیجه محور است و برای دستیابی به نتیجه مطلوب از تدوین سند، سامانه پایش و رصد سند در هفته دولت رونمایی می‌شود.
سمنان جزو ۶ استان برتر در زمینه به کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی است
وی در ادامه سمنان را جزو ۶ استان برتر در زمینه به کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی ذکر کرد و افزود: با انتصاب‌های جدید در استان سمنان رتبه این استان به زودی ارتقا خواهد یافت.
وی بیان کرد: پرداختن به موضوع زنان و خانواده یک موضوع فرابخشی است و باید از ظرفیت تمام بخش‌ها مانند سازمان‌های مردم نهاد استفاده کرد و استان سمنان در این زمینه وضعیت مطلوبی دارد.
انجام کارهای زیربنایی در حوزه زنان و خانواده برای توسعه پایدار در دولت تدبیر و امید کلید خورد
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ابراز داشت: در دنیا مشکلات زیادی در زمینه زنان و خانواده وجود دارد و این مشکلات ناشی از بی‌توجهی به تعالیم دینی است و عدالت جنسیتی مبتنی بر قرآن کریم به معنای عملکرد بر اساس تعالیم دینی است.
وی اضافه کرد: در زمینه ارتقای وضعیت زنان و خانواده و عدالت جنسیتی و عدالت اجتماعی در کشور  فاصله وجود دارد و در برخی استان‌ها در این زمینه مشکل بیشتر وجود دارد و  برنامه‌ریزی لازم، رسیدن به وضعیت مطلوب است.
ابتکار خاطرنشان کرد: ستاد ملی زن و خانواده بهمن ۹۸ تشکیل و شاخص خانواده در آن تعریف شد که تحقق این شاخص‌ها برای داشتن خانواده سالم و پویا مدنظر است.
وی ادامه داد: برای اولین بار در کشور انجام کارهای زیربنایی در حوزه زنان و خانواده برای توسعه پایدار در دولت تدبیر و امید کلید خورد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده یادآور شد: آموزش به دانشجویان در پایان تحصیل به منظور مهارت آموزی و برگزاری نمایشگاه‌های علمی، افزایش مهارت معلم و مربیان آموزش و پرورش با هدف تحکیم خانواده و انسجام اجتماعی و تقویت مهارت گفت و گو و ارتباط موثر از جمله اقدام های انجام شده در استان سمنان و کشور برای ارتقای وضعیت زنان و خانواده است.
اشتغالزایی برای ۳۰۰ زن روستایی استان سمنان
وی در ادامه بیان کرد: اشتغالزایی برای ۳۰۰ زن روستایی در استان سمنان با فرا گرفتن آموزش در زمینه تولید محصولات سالم با کاهش مصرف سم و کود که قابلیت صادرات دارد از جمله برنامه‌های حمایتی در این استان بود.
وی اضافه کرد:  توانمند سازی زنان در زمینه گیاهان دارویی با هدف حفظ منابع طبیعی و بهبود معیشت از دیگر اقدام‌های انجام شده در استان سمنان برای حمایت از زنان است که اکنون پنج مرکز در این زمینه فعال است.
ابتکار اظهار داست: در کنار مشکلات اقتصادی و اعتیاد یکی از مسایل مهم جامعه امروز فقدان تسلط بر مهارت گفت و گو است و باید در جامعه آموزش دهیم تا زنان و خانواده بدانند  چطور با هم حرف بزنند و مشکلات را حل و فصل کنند و دفتر رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی به دنبال تقویت این مهارت در جامعه است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: برای ۴۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار استان سمنان وام تامین شد و آمادگی افزایش پرداخت تسهیلات به افراد واجد شرایط وجود دارد.
سند ارتقای جایگاه زنان و خانواده استان سمنان در پایان نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده رونمایی شد.

۲۳۵۲۳۷


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

قرعه‌کشی لیگ برتر هندبال بانوان انجام شد

مراسم اختتامیه لیگ‌برتر بسکتبال بانوان برگزار شد

تیم سایپا با شکست ملی حفاری اهواز به فینال لیگ برتر فوتسال بانوان راه یافت.جهان‌نجاتی: بلاتکلیفی فوتبال بانوان توهین آمیز است/ ای کاش یک نفر دلش برای فوتبال می‌سوخت

فولادی: در بانوان شانس کمی برای کسب سهمیه المپیک داریم/ در مسابقات زون آسیا شرکت می‌کنیم

خداحافظی ملی‌پوش هندبال بانوان در ۲۴ سالگی