فواید هندوانه برای کودکان

کد مطلب 1707 1399-05-13 20:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
این باعث می شود کودک در برابر اختلالات چشم وابسته به سن محافظت شود. تغذیه در ماه های اول زندگی، تاثیر مستقیمی بر آینده کودک دارد.

فواید هندوانه برای کودکان


دسته بندی : تغذیه سالم


هندوانه حاوی کلسیم می باشد که به رشد استخوان ها کمک می کند
 
بتاکاروتن موجود در هندوانه پس از ورود به بدن به ویتامین A تبدیل می شود. این باعث می شود کودک در برابر اختلالات چشم وابسته به سن محافظت شود.
تغذیه در ماه های اول زندگی، تاثیر مستقیمی بر آینده کودک دارد. بنابراین، والدین باید دقت کنند، بهترین مواد غذایی را برای فرزند خود مهیا کنند تا از رشد مناسب و سالم او مطمئن شوند. یکی از میوه‌هایی که معمولا کودکان دوست دارند  آشنا می شوید.
ارزش غذایی هندوانه در هر 100 گرم -کالری : 30-کربوهیدرات : 7.6 گرم
-چربی کلی : 0.2 گرم-فیبر غذایی : 0.4 گرم-قند : 6.2 گرم
-سدیم : 1 میلی گرم-پروتئین : 0.6 میلی گرم-ویتامین A: یازده درصد-ویتامین ث : 14 درصد-کلسیم : 1 درصد-آهن : 1 درصد
 

هندوانه سرشار از ویتامین‏ هاي گروه A است
خواص هندوانه برای کودکان- هندوانه به سلامت قلب و استخوان ها کمک می کندهندوانه حاوی لیکوپن است که عمدتاً برای سلامت قلب و عروق مفید است زیرا به بهبود فشار خون  کمک می کند. همچنین مطالعات نشان می دهد که هندوانه به دلیل داشتن کلسیم برای سلامت استخوان ها نیز مفید است و احتمال پوکی استخوان را کاهش می دهد و همچنین سبب تقویت مفاصل کودکان می شود.- هندوانه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قدرتمند استهندوانه ترکیباتی دارد که به کاهش التهاب کمک می کند و باعث خنثی کردن رادیکال های آزاد می شود. حتما هندوانه رسیده را انتخاب کنید زیرا آنها حاوی ترکیبات  ضد التهابی هستند.
- هندوانه بینایی را بهبود می بخشدبتاکاروتن موجود در هندوانه پس از ورود به بدن به ویتامین A تبدیل می شود. این باعث می شود کودک در برابر اختلالات چشم وابسته به سن محافظت شود و همچنین باعث ایجاد رنگدانه در شبکیه چشم ها شود. ویتامین A همچنین به حفظ سلامت پوست، دندان ها و استخوان های کودکان کمک می کند.
 
- هندوانه به خلاص شدن از مایعات اضافی بدن کمک می کندهندوانه جریان ادرار را افزایش می دهد، اما بدون ایجاد فشار بر کلیه ها، هندوانه به خلاص شدن مایعات از بدن کمک می کند، این تضمین می کند که کودک شما به بهترین وجه از مایعات اضافی بدن خود خلاص شود.
 

آب هندوانه برای درمان یبوست بسیار مفید است
 
- هندوانه سبب تقویت سیستم ایمنی می شودهندوانه سرشار از ویتامین C است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. ویتامین ویتامین C همچنین به بهبود زخم ها کمک می کند. بنابراین ، اگر کودکتان سیستم ایمنی ضعیفی دارد می توانید با دادن هندوانه به او، به روش طبیعی سیستم ایمنی بدنش را تقویت کنید.
 
- هندوانه هضم غذا را بهبود می بخشدهندوانه غنی از فیبر غذایی است. به همین دلیل به سلامت دستگاه گوارش کمک زیادی می کند. همچنین به درمان یبوست در کودکان و همچنین سندرم روده تحریک پذیر در کودکان کمک می کند.چه زمانی می‌توانید به کودک خود هندوانه بدهید؟متخصصان توصیه می‌کنند دادن هندوانه به کودک 6 ماهه یا بزرگتر در شرایط عادی مشکلی ایجاد نمی کند بیش از 90 درصد هندوانه از آب تشکیل شده است. بنابراین دادن هندوانه به کودک، یک روش عالی برای مرطوب نگه‌داشتن بدن کودک، به‌ویژه در هوای گرم تابستان است.
 
ارائه از : بخش کودکان
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :