چای به؛ معجزه آسا برای قلب، کبد، کلیه و افسردگی

کد مطلب 8126 1399-09-12 11:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

خراسان/ چی لازم دارم:

به خشک  - 2 قاشق غذاخوری
  آب جوش -  به میزان لازم
  دانه هل، دارچین، لیموی تازه و زعفران -  دلخواه
 
چه جوری درست میشه:
1- به ها را بشویید و چهار برش بزرگ بزنید و درشت رنده کنید.2- در این مرحله لازم است که رطوبت به های رنده شده گرفته شودخراسان/ چی لازم دارم:

به خشک  - 2 قاشق غذاخوری
  آب جوش -  به میزان لازم
  دانه هل، دارچین، لیموی تازه و زعفران -  دلخواه
 
چه جوری درست میشه:
1- به ها را بشویید و چهار برش بزرگ بزنید و درشت رنده کنید.2- در این مرحله لازم است که رطوبت به های رنده شده گرفته شود. برای این کار به های رنده شده را به مدت دو روز در یک سینی بزرگ قرار دهید تا رطوبت آن ها کم شود. بهتر است فاصله به های رنده شده از هم زیاد باشد تا بهتر خشک شوند، تغییر رنگ پیدا کنند و تیره رنگ شوند.3- بعد از این که به ها کاملا خشک شدند، یک تابه نچسب با اندازه مناسب را روی گاز بگذارید تا خوب گرم شود و بعد به های رنده شده را داخل تابه بریزید و بدون روغن مدام آن ها را هم بزنید تا خوب تیره رنگ شوند. اگر در این مرحله به ها را به اندازه کافی تفت ندهید موقع دم کردن چای، رنگ نمی دهد.
4-  بعد از این‌که به ها را خوب تفت دادید و تیره رنگ شدند، برای هر نفر یک قاشق غذاخوری از به خشک را داخل قوری بریزید. اگر دوست داشتید برای خوش عطر و خوش طعم تر شدن چای، به آن دانه هل بدون پوست یا چوب دارچین اضافه کنید. دقت کنید اگر از پودر دارچین استفاده کنید رنگ چای کدر خواهد شد. وقتی تمام مواد خشک را داخل قوری ریختید  آب جوش را هم به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت 20 دقیقه خوب دم بکشد و به های خشک به آب جوش رنگ دهند.
 بعضی از خواص میوه « به »
 اثر مثبت بر فکر و ذهن
  ازبین بردن افسردگی
 تقویت قلب و کلیه و کبد
 تحریک اشتهااین مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :