علت و روش های درمان بدفرمی گوش نوزادان

کد مطلب 1726 1399-05-13 20:58
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در این مقاله به صورت کامل هر آنچه که لازم است در مورد فرم و شکل گوش نوزادان بدانید را توضیح داده ایم. بد فرمی گوش نوزادان:شکل گوش نوزاد در ابتدای تولد امکان دارد غیرطبیعی و دارای برجستگي باشد که معمولاً با گذشت زمان التیام می یابد، گاهی شکل گوش نوزاد غیر طبیعی است و گاهی با افزایش سن، گوش نوزاد بزرگ می شود و نگرانی برای والدین ایجاد می شود.

علت و روش های درمان بدفرمی گوش نوزادان


دسته بندی : دانستنيهاي نوزادان


دلایل بدشکلی گوش نوزادان
یکی از دغدغه های پدر و مادرهایی که جدیدا صاحب فرزند شده اند، فرم گوش نوزاد است و در این رابطه سوالات زیادی از ما پرسیده اند. در این مقاله به صورت کامل هر آنچه که لازم است در مورد فرم و شکل گوش نوزادان بدانید را توضیح داده ایم.
بد فرمی گوش نوزادان:شکل گوش نوزاد در ابتدای تولد امکان دارد غیرطبیعی و دارای برجستگي باشد که معمولاً با گذشت زمان التیام می یابد، گاهی شکل گوش نوزاد غیر طبیعی است و گاهی با افزایش سن، گوش نوزاد بزرگ می شود و نگرانی برای والدین ایجاد می شود. درصورتی که والدین برای رفع این مشکل در کودک خویش بموقع اقدام نکنند امکان دارد در آینده این اشخاص با کاهش اعتماد به نفس و مشکلات روحی ناشی از آن روبرو شوند.
 

بدشکلی گوش نوزادان
 اندازه طبیعی گوش نوزادان:شکل و فرم و اندازه گوش در تمامی اشخاص متفاوت است. ولی گوش طبیعی و عادی باید با جمجمه زاویه ای ۲۵ تا ۳۰ درجه داشته و فاصله لبه های آن تا جمجمه حدود ۱۵ تا ۲۰ میلی متر باشد.انواع بدفرمی گوش نوزادان:گوش آویزان: گوش تشابه زيادي به یک فنجان دارد و انحنای گوش به طرف داخل است.بدفرمی استال گوش: تا شدگی گوش غیرعادی است که میتواند سبب ایجاد یک لبه شود و گوش شخص را مثل گوش جن و پری کند.میکروتیا: گوش شخص زيادي کوچک و رشد نیافته است.ماکروتیا: گوش فرد بی اندازه بزرگ است.گوش جمع شده: قسمتی از گوش فاقد پوست و غضروف در بخش خارجی پشت گوش است.گوش گربه ای: لبه های گوش به طرف جلو تا شده است، مثل گربه.گوش پنهان: بخش فوقانی انحنای گوش در درون سر پنهان شده است.ایجاد شکاف در لاله گوش: یک تو رفتگی در لاله ی گوش ایجاد می شود.گوش علامت سوالی یا گوش کاسمن: گوش مثل یک علامت سؤال است. فاصله ای بین لاله ی گوش و انحنای خارجی گوش وجود دارد.آترزی: بسته بودن مجرای گوش خارجی. در این باره امکان دارد علاوه بر مجرا، لاله گوش و استخوانچه های گوش میانی هم درگیر باشند.آنوشیا: فقدان کامل لاله و مجرایگوش لوله ای: گوش ها به طرف جلو لوله شده مانند یک طومار.گوش ویلدرموت: انحنای بالای گوش معکوس شده و به طرف سر بیمار است.
 

بدفرمی گوش نوزادان
 عوامل تاثیر گذار بر فرم گوش نوزادان:1- ژنتیک و وراثت2- بد خواباندن نوزاد3- بد فرمی گوش نوزاد بر اثر یک حادثهدرمان بدفرمی گوش نوزادان:1- بد فرمی گوش نوزاد به صورت مادرزادی:الف) بیشتر مواقع با بزرگ شدن سن و رشد ناحیه سرگوش ها کوچک تر میشوند و به سمت نرمال شدن روی می آورند.ب) بعد از 5 سالگی کودک میتوان با استفاده از عمل جراحی فرم گوش را طبیعی کرد.ج) استفاده از آتل برای درمان گوش غیرطبیعی نوزاد که باید توسط متخصص بر روی گوش نوزادان نصب شود.2- برای مواقعی که گوش نوزاد به خاطر بد خوابیدن بد فرم شده است: بد خوابیدن دلیل بد فرم شدن آن است و سفارش می کنم یک چسب ضد حساسیت را باز نموده و یک سر آنرا به لاله گوش چسبانده و بخش دیگرش را به سر نوزاد وصل کنید. پس از چند وقتی گوش به وضعیت طبیعی خویش برمی گردد.ارائه از : بخش کودکان
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :