تعمیرات لوازم خانگی و مزایای آن

کد مطلب 1737 1399-05-13 21:09
زمان تقریبی مطالعه 8دقیقه
اما تعداد بسیار کمی از ما به کیفیت بیشتر از زیبایی اهمیت می دهند. البته در حال حاضر با توجه به اینکه تمام لوازم خانگی قابل تعمیر هستند، می توانیم توجه بیشتری به فاکتور زیبایی داشته باشیم.

تعمیرات لوازم خانگی و مزایای آن


دسته بندی : مهارتهای زندگی


تعمیر لوازم خانگی
برای خرید لوازم خانگی به چه چیزهایی دقت می کنید؟ بسیاری از ما به نوع برند، زیبایی و فضای یک محصول دقت می‌کنیم. اما تعداد بسیار کمی از ما به کیفیت بیشتر از زیبایی اهمیت می دهند. البته در حال حاضر با توجه به اینکه تمام لوازم خانگی قابل تعمیر هستند، می توانیم توجه بیشتری به فاکتور زیبایی داشته باشیم. بین خودمان باشد، برای هر وسیله‌ای با هرکیفیتی تعمیرات لازم است و ما در این مقاله از تعمیرات لوازم خانگی مانند تعمیر تلویزیون با آچاره در منزل ، تعمیر ماشین لباسشویی و یخچال و مزایای آن، مواردی را یادآور می شویم.
تعمیرات لوازم خانگی یکی از مسائلی است که دردسر زیادی را در دل خود جای داده است، حتما با خودتان می گویید چرا؟ این وسایل معمولا سنگین هستند و جا به جایی آن ها نیازمند هزینه است. تعمیرکاران معمولا آن هارا چندروز پیش خودشان نگاه می دارند و این مسئله برای متقاضیان بسیار نگران کننده است. به طور مثال وسیله‌ای مانند یخچال، اگر چندروز نباشد، غم عالم در دل مواد غذایی می ریزد.
همچنین ممکن است این لوازم بر اثر جا به جایی آسیب های دیگری هم ببینند و یا بر روی بدنه آن ها خط و خش ایجاد شود.
در ادامه این مقاله، برای قدم اول در تعمیرات لوازم خانگی، به موضوع تعمیر تلویزیون با آچاره و مشکلات احتمالی آن پرداخته و دلایل نیاز آن به تعمیر را با شما به اشتراک می گذاریم.
 
تعمیرات لوازم خانگی
 تعمیرات لوازم خانگی و دلایل نیاز به تعمیر تلویزیون در منزلدر تعمیرات لوازم خانگی سه فاکتور مهم، برای مواردی مانند تعمیر تلویزیون در منزل ، تعمیر ماشین لباسشویی و همچنین اقداماتی که یک تعمیرکار یخچال باید به آن توجه کند؛ وجود دارد . این اقدامات شامل:
1.    استفاده از قطعات اورجینال و اصل برند در تعمیرات لوازم خانگیاز مهم ترین موارد در تعمیر تلویزیون و یا نکاتی که یک تعمیرکار یخچال باید بداند، این است که از قطعات مصرفی و یا لوازم یدکی اصلی و ارجینال برند استفاده کند.
2.    تجربه و مهارت در تعمیر تلویزیون در منزلنکته ای که به طور مجزا، در مورد تعمیرکار در تعمیرات لوازم خانگی مانند تلویزیون و یخچال را شامل می شود؛ تجربه، مهارت و تعهد ایشان در انجام کار است و باید به آن توجه ویژه ای شود. آچاره با استفاده از متخصصین مجرب و متعهد، تعمیرکار لوازم خانگی را برای تعمیر تلویزیون و یخچال به محل شما اعزام می کند.
3.    مهارت در عیب یابی تعمیرات لوازم خانگیتعمیرکاران حرفه ای باید قادر به تشخیص درست عیوب باشند و در کوتاه ترین زمان با استفاده از قطعات مناسب، تعمیرات لوازم خانگی را با بهترین کیفیت ارائه دهند. با اطمینان باید بگوییم هیچکس از دوباره کاری خوشش نمی آید و یک جور نارضایتی در پشت این اتفاق پنهان شده است. آچاره و متخصصین آن از این اتفاق جلوگیری کرده و به دنبال رضایت متقاضیان در هر شرایطی هستند.
انواع مشکلات موجود برای تعمیر تلویزیون در منزلپس از یادآوری نکاتی در مورد ارائه خدمت و وظایف تعمیرکار، لازم است به مشکلاتی که برای تعمیرات لوازم خانگی، پیش می آید اشاره کنیم و مشکلات احتمالی و نیاز به تعمیر تلویزیون را بررسی کنیم.
•    نفوذ آب به درون تلویزیون و تعمیر آن در منزلدر هنگام پاشیدن آب و نفوذ آن در تلویزیون، اولین قطعه ای که آسیب می بیند، فلت است. این مشکل معمولا به شکل یک خط عمودی در تصویر، خودش را نشان می دهد و می توان به ایراد این قسمت از تلویزیون پی برد. برای رفع این مشکل باید از یک متخصص کمک گرفته و برای تعویض فلت اقدام کرد.
•    تاریکی و کم نور شدن تکه ای از تصویر و تعمیر تلویزیون در منزلدر این مشکل، تکه ای از تصویر کم نور و یا تیره و روشن می شود و در پس زمینه های سفید، لکه های تیره مشاهده خواهد شد. راه حل این مشکل به وجود آمده، تنها تعویض و تعمیر بلک لایت ها به دست یک تعمیرکار است. در صورتی که این خرابی پخش شده و یا افزایش پیدا کند، با یک تصویر کاملا تاریک و یا اصطلاحا یک تلویزیون بدون تصویر مواجه هستیم.
•    در هم پخش شدن و بهم ریختن رنگ هااین ایراد ریشه در خرابی پنل تلویزیون دارد، اما در بعضی گزارشات این اتفاق بر اثر خرابی برد تیکان نیز پیش آمده است. لازم به ذکر است، اگر جسم سختی با تلویزیون برخورد کند، تعمیر آن امکان پذیر نیست و باید پنل این دستگاه تعویض شود.
•    سوختگی پیکسل ها در تعمیر تلویزیون در منزلپیکسل سوختگی در تلویزیون به این معنا است که از میلیون ها پیکسل موجود در آن، تعدادی از آن ها از رده خارج شده و امکان تعمیر و بازگشت به حیاتشان وجود ندارد. بهتر است در هنگام خرید یک تلویزیون نو نیز آن را تست کنیدتا دچار این مشکل نباشد. علائم پیکسل سوختگی تصاویر ثابت و یکرنگ در صفحه تلویزیون است.
•    تلویزیون خاموش و روشن می شودخاموش شدن ناگهانی تلویزیون و سپس روشن شدن آن، مانند لامپ های موجود در فیلم های ترسناک است. این اتفاق ناراحت کننده ریشه در مین برد و یا برد اصلی تلویزیون دارد و ممکن است در تلویزیون های نو نیز اتفاق بیفتد. مشکل این وسیله را میتوان با تعویض قطعات و یا تعویض کامل مین برد از طریق تعمیرکار تلویزیون حل کرد. خرابی در قسمت تغذیه و یا اتصال کوتاه در بعضی قطعات این دستگاه نیز منجر به خرابی شده و باید توسط متخصص تعمیر تلویزیون در منزل بررسی شود.
مشکلات احتمالی ماشین لباسشویی در تعمیرات لوازم خانگییکی دیگر از لوازمی که در بخش تعمیرات لوازم خانگی ، به سراغ ما می آید؛ ماشین لباسشویی است. این وسیله نیز مانند یخچال، نیاز به تعمیرکار دارد و با توجه به سختی جا به جایی آن، مانند تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. در ادامه این مقاله، مشکلات احتمالی و تعمیر ماشین لباسشویی در آچاره و یخچال را، بررسی می کنیم.
•    آب داخل لباسشویی نیامده و یا آبگیری نمی کندایراد عدم آبگیری کردن ماشین لباسشویی و یا نیامدن آب به داخل آن، دلایل مختلفی دارد و شامل موارد زیر می شود:1.    باز بودن درب ماشین2.    خراب شدن میکروسوئیچ3.    خراب شدن هیدرواستات4.    خراب شدن سیم های رابط تایمر، میکروسوئیچ، هیدرواستات وشیر5.    خراب شدن شیر آبدر تمامی این مراحل با تعمیر ماشین لباسشویی در آچاره همراه شما هستیم.
•    آبگیری تمام شده و عملیات بعدی انجام نمی شودایراد پیش آمده در این مرحله برای تعمیرات لوازم خانگی سه حالت دارد؛1.    خراب شدن هیدرواستات2.    سوختن موتور تایمر لباسشویی3.    قطع شدن سیم رابط میان هیدرواستات و موتور
•    در حال کار از آن آب نشت می کندهمانطور که در مورد مشکلات و تعمیر تلویزیون در منزل نکاتی را یادآور شدیم،این مشکل در تعمیر ماشین لباسشویی بسیار شایع است. در مرحله ابتدایی باید مکان نشتی آن بررسی شود و همچنین دلایل مختلف آن شامل موارد زیر می شود:1.    مشکل در رابط های لاستیکی2.    ترکیدگی قاب مخصوص جا پودریدر دو حالت گفته شده، بهترین راه تعویض لوازم و همچنین گرفتن متخصص است.
•    آب کثیف تخلیه نمی شوداین ایراد به مسدود بودن، گرفتگی در مجاری تخلیه و یا ایجاد خرابی در پمپ تخلیه و اجزای آن مربوط می شود. در مورد اول رفع این مشکل بسیار ساده و آسان است اما در صورتی که این اتفاق برای پمپ تخلیه افتاده باشد، نیاز به تعویض دارد و بهتر است از یک تعمیرکار کمک گرفته شود.
•    حرکت لباس شویی در هنگام کارحرکت ماشین لباس شویی در هنگام کار به دو علت مختلف، اتفاق می افتد و مانند یخچال نیاز به تعمیرکار دارد. این دو علت شامل موارد زیر می شود:1.    باز نشدن بست های ماشین لباسشویی و امکان بسته شدن بدنه به شاسی2.    تنظیم نبودن تراز لباسشویی خدمات مهمی که یک تعمیرکار در تعمیرات لوازم خانگی انجام می دهدمعمولا برای تعمیر یک یخچال فریزر، هر متخصص باید خدماتی را ارائه دهد و توانایی ایشان در خدماتی که ارائه می دهد، مشخص خواهد شد. بعضی از خدمات مهمی که تعمیرکاران در تعمیر یخچال (آچاره) ارائه می دهند شامل موارد زیر می شود:1.    تعمیرات یخ ساز انواع یخچال ها2.    از بین بردن مشکلات لوله کشی در قسمت آب یخچال3.    تعویض و نصب فیلتر تصفیه آب4.    عوض کردن پلاستیک دور درب یخچال5.    عوض کردن، نصب و تشخیص سالم بودن انواع ترموستات6.    عوض کردن و تعمیرات شیر یخچال7.    پیدا کردن و رفع ایراد موتور شارژ گاز و تامین گاز فریزر8.    آزمایش برق ورودی یخچال
مواردی برای تماس با تعمیرکار در تعمیرات لوازم خانگی مشکلات احتمالی یخچال یکی از چیزهایی است که با توجه به سنگینی و سختی جا به جایی این وسیله، مانند تعمیر تلویزیون در منزل منجر به آزار شما شده و در ادامه باعث می شود تا نیاز خود به یک تعمیر یخچال در محل را کاملا حس کنید. این مشکلات احتمالی شامل موارد زیر می شود:1.    کار کردن یکسره یخچال فریزر2.    داغ شدن بیش از اندازه موتور3.    برفک بیش از حد یخچال فریزر4.    عدم روشن شدن و کار کردن فن5.    عدم کار کردن موتور6.    افزایش صدای یخچال فریزر7.    خرابی، تاریخ گذشتگی و پارگی لاستیک درب8.    عدم انجماد فریزر9.    عدم روشن شدن یخچال فریزر
 
تعمیر لوازم خانگی در منزل
 کلام آخر در مقاله تعمیر لوازم خانه در این مقاله در مورد تعمیر تلویزیون در منزل و مشکلات احتمالی آن در خصوص خرابی در پنل و یا پیکسل سوختگی نکاتی ذکر شده و به بررسی پنج مشکل رایج در آن پرداخته ایم.
پس از بررسی مشکلات تلویزیون در مورد تعمیر ماشین لباسشویی و 5 مورد از اشکالات رایج آن، نکاتی را یاد آور شده ایم.
در عنوان های پایانی این مقاله در مورد خدماتی که یک تعمیرکار یخچال ارائه می دهد، مواردی را یادآوری کرده و از مشکلات رایج یک یخچال فریزر برای تعمیر و کمک در تصمیم گیری، نکاتی برای راهنمایی شما قرار داده ایم.
برای استفاده از کمک و مشاوره متخصصین آچاره می توانید به سایت و یا اپلیکیشن آن مراجعه کرده و با توجه به خدمت مورد نظر، متخصص خود را بر اساس امتیازات موجود در پروفایل آن ها، انتخاب کنید. این متخصصین در تاریخ و ساعت ذکر شده توسط شما، به محل اعزام می شوند.
 نویسنده: نگار واصفی
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :