شیرینی ها/ شکلات خانگی همراه همیشگی  یک فنجان چای 

کد مطلب 8591 1399-09-19 10:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

خراسان/ شکلات خانگی همراه همیشگی  یک فنجان چای
 چی لازم داریم:
    پودر کاکائو - 200گرم
  کره - 100 گرم
   آب - 3 قاشق غذا خوری
   شکر - 100 گرم
   پودر قند  -  50 گرم
   شیر -  2 قاشق غذا خوری

چطور درست کنیم:
 
1- در ابتدا کره نرم شده و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. آن را بن ماری کنیدخراسان/ شکلات خانگی همراه همیشگی  یک فنجان چای
 چی لازم داریم:
    پودر کاکائو - 200گرم
  کره - 100 گرم
   آب - 3 قاشق غذا خوری
   شکر - 100 گرم
   پودر قند  -  50 گرم
   شیر -  2 قاشق غذا خوری

چطور درست کنیم:
 
1- در ابتدا کره نرم شده و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. آن را بن ماری کنید. در روش بن ماری مواد را روی قابلمه یا کتری آب در حال جوش قرار می دهند. شکر و پودر قند را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید. سپس شیر را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.
2- تا زمانی به هم زدن ادامه دهید که غلظت آن مشابه شکلات آب شده باشد. ظرف را از روی بخار بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس نوبت ریختن شکلات در قالب است. قالب های مختلفی در بازار به شکل قلب، گل و ... موجود است. شکلات را با طرح دلخواه خود درست کنید.قالب را کمی چرب کنید و شکلات را در آن بریزید.
3- اگر دوست دارید شکلات شما حاوی آجیل یا میوه خشک باشد، در این مرحله آن ها را در قالب قرار دهید و سپس شکلات را بریزید. قالب را به مدت 20 دقیقه در یخچال قرار دهید. پس از خارج کردن قالب از یخچال به آرامی شکلات ها را از آن خارج کنید.شکلات شما آماده است.
نکات
 حتما از کاکائوی با کیفیت برای تهیه شکلات استفاده کنید.  (پودر کاکائوی هلندی  یا ترک) زیرا مستقیم روی طعم شکلات شما تاثیر دارد.
 هر چه‌ پودر کاکائو مرغوب تر باشد، رنگ شکلات تیره تر خواهد شد.
 می توانید با اضافه کردن شیر بیشتر، شکلات شیرین تری درست کنید.
 می توانید به جای کره لبنی از کره کاکائو استفاده کنید، در این حالت، لایه های ضخیم تر، نرم تر و شفاف تر خواهید داشت.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :