آموزش طب سنتی با محوریت در امان ماندن از کرونا

کد مطلب 9735 1399-09-27 19:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
برنامه آموزشی "گذر از کرونا؛ در پناه طب سنتی ایران" توسط مرکز مشاوره کرونای دانشکده طبّ سنّتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت رایگان برگزار شد.

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ برنامه آموزشی "گذر از کرونا؛ در پناه طب سنتی ایران" از حدود دو ماه قبل و به همّت مرکز مشاوره کرونای دانشکده طبّ سنّتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت رایگان و برای مخاطبان مختلف (از دانش‌آموزان تا پزشکان) برگزار شده است.
در این برنامه آموزشی که تاکنون 5 دوره برگزار شده است تلاش می‌شود با زبانی ساده، راه‌های تقویت سیستم ایمنی بدن برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بیان شود.
حقایق علمی درباره ماسک و آزمایشهای تشخیصی کرونا، اصول صحیح قرنطینه، پیشنهادهایی برای آرامش بیشتر، قواعد تغذیه و سبک زندگی صحیح در دروان کرونا، اعتدال در بهداشت، درمانهای ساده بیماری در منزل و ... از مهمترین عناوین آموزشی این دوره هستند.
استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از این آموزشها و بازخوردهای مثبت دریافت شده نشان می‌دهد که تبیین صحیح ابعاد بیماری کرونا بر اساس آموزه‌های طبّ سنّتی ایران می‌تواند به کاهش اضطراب و نگرانی مردم، کاهش مراجعات غیرضروری به بیمارستانها و مراکز درمانی و بهبود سریع‌تر بیماران سرپایی منجر شود.
"مرکز طب سنتی شهید بهشتی" تنها مرکز رسمی درمانی بیماران کرونالزوم ورود متخصصین طب سنتی به درمان کرونا/ ضرورت تغییر اعضای "کمیته علمی" ستاد مقابله با کرونادرخواست از مجلس برای اختصاص بخش درمانی طب سنتی در بیمارستان‌های ویژه بیماران کرونابررسی 19 طرح طب سنتی با احتمال اثربخشی در کروناجدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :