گردن گوسفندی خیلی خوشمزه با دو دستور پخت

کد مطلب 9911 1399-09-30 10:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

آرگا/ روش اول : مواد لازم
گوشت گردن گوسفندی : ۶۰۰ گرم
پیاز متوسط : دو عدد
سیر : سه حبه
فلفل سبز تند : دو عدد
چوب دارچین : دو عدد
آب : به مقدار لازم
زردچوبه : به مقدار لازم
زعفران : به مقدار لازم
نمک و فلفل : به مقدار لازم
روغن : به مقدار لازم
مراحل پخت گردن گوسفندی
برای تهیه گردن گوسفندی ابتدا پیازها را به صورت ریز و نگینی خرد نمایید سپس آن ها را به همراه مقداری روغن تفت دهید. گوشت را به پیاز بیفزایید و فلفل سیاه و زردچوبه را نیز به گوشت اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه گوشت را تفت دهید درون قابلمه به مقدار کافی آب جوش بریزید سپس برگ بو و سیر و فلفل را اضافه نماییدآرگا/ روش اول : مواد لازم
گوشت گردن گوسفندی : ۶۰۰ گرم
پیاز متوسط : دو عدد
سیر : سه حبه
فلفل سبز تند : دو عدد
چوب دارچین : دو عدد
آب : به مقدار لازم
زردچوبه : به مقدار لازم
زعفران : به مقدار لازم
نمک و فلفل : به مقدار لازم
روغن : به مقدار لازم
مراحل پخت گردن گوسفندی
برای تهیه گردن گوسفندی ابتدا پیازها را به صورت ریز و نگینی خرد نمایید سپس آن ها را به همراه مقداری روغن تفت دهید. گوشت را به پیاز بیفزایید و فلفل سیاه و زردچوبه را نیز به گوشت اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه گوشت را تفت دهید درون قابلمه به مقدار کافی آب جوش بریزید سپس برگ بو و سیر و فلفل را اضافه نمایید.
درب قابلمه را روی آن قرار دهید و اجازه دهید تا گوشت به مدت دو تا سه ساعت روی حرارت ملایم پخته شود سپس در اواسط پخت مقداری نمک به گوشت بیفزایید و در ۱۵ دقیقه آخر نیز زعفران را به گوشت بیفزایید.
بعد از اینکه گوشت به خوبی پخته شد و یک لیوان آب داخل قابلمه باقی ماند سیر و چوب دارچین و برگ بو و فلفل را از درون قابلمه بیرون آورید.
آب موجود در قابلمه را صاف نمایید سپس گوشت را درون ظرفی مناسب برای سرو قرار دهید و این غذای خوشمزه را به همراه چلو زعفران یا شوید پلو میل نمایید.

روش دوم : مواد لازم
گوشت گردن : یک عدد
پیاز : دو عدد
رب گوجه فرنگی : دو قاشق غذاخوری
فلفل : به مقدار لازم
نمک : به مقدار لازم
زعفران دمکرده : نصف پیمانه
چوب دارچین : دو عدد
برگ بو : دو عدد
آبلیمو : به مقدار لازم
مراحل پخت گردن گوسفندی
برای تهیه گردن گوسفندی پیاز را خرد نمایید سپس آن را تفت دهید. گوشت گردن را به زعفران آغشته نمایید و مقداری فلفل روی سطح گوشت بریزید.
گوشت گردن را به همراه پیازها سرخ کنید سپس رب را به گوشت بیفزایید و آن را سرخ نمایید و مقداری آب روی گوشت بریزید و چند عدد برگ بو و چوب دارچین در اطراف گوشت بریزید و اجازه دهید تا گوشت به مدت سه تا چهار ساعت پخته شود. در صورت تمایل می توانید هویج و کرفس و چند حبه سیر و فلفل دلمه ای به گوشت بیفزایید و گوشت را مزه دار و معطر نمایید.

در اواسط پخت گوشت گردن می توانید به آن مقداری نمک اضافه نمایید همچنین در اواخر پخت نیز مقداری زعفران دمکرده به گوشت بیفزایید تا طعم و رنگ بهتری بگیرد.

بعد از اینکه گوشت به خوبی پخته شد آن را از درون قابلمه بیرون آورید و سس گوشت را صاف نمایید سپس این غذای خوشمزه را به همراه پلو و لیموترش تازه میل نمایید.

در این مطلب دستور تهیه گردن گوسفندی با دو روش مختلف را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم با توجه به روش های ذکر شده بتوانید این نوع غذا را در منزل به راحتی بپزید.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :