1402\01\12 17:44:39


بیش از ۹ میلیون گردشگر ایام نوروز وارد استان اصفهان شدند

اصفهان- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از ورود بیش از ۹ میلیون و ۹۰ هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی به استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، علیرضا ایزدی اظهار داشت: با توجه به آمار ارسالی به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان، از روز ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا پایان ۱۱ فروردین‌ماه امسال، بیش از ۹ میلیون و ۹۰ هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی وارد این استان شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: بر اساس این آمار، بیش از پنج میلیون و ۱۴۳ هزار نفر نیز از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند که میدان نقش‌جهان، باغ فین کاشان، باغ‌موزه چهلستون و باغ پرندگان از جمله پربازدیدترین محوطه‌های تاریخی و گردشگری استان بودند. وی افزود: در طی این مدت بیش از ۲ میلیون و ۳۰ هزار نفر گردشگر حداقل به مدت یک‌شب در استان اصفهان اقامت کرده‌اند که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر فقط در شهر اصفهان اقامت داشته‌اند. مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان با اشاره به ۶۹۳ مورد بازدید نظارتی از اماکن تاریخی و گردشگری استان اصفهان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون افزود: بیشترین گردشگران نوروزی در این ایام در اصفهان، کاشان، نطنز، خوروبیابانک و نائین حضور داشتند..

.


بازنشر از : مهر

نوروز 1402

میراث فرهنگی اصفهان

گردشگران نوروزی

اصفهان