1402\01\12 17:43:51


توصیه‌های سازمان مدیریت بحران تهران برای روز طبیعت. لباس گرم بپوشید و آتش روشن نکنید

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به هشدار هواشناسی برای روز ۱۳ فروردین، توصیه‌هایی را مطرح کرد.

پدرام قودجانی، رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص دو سامانه مختلف گفت: بر اساس این هشدار، یک سامانه سبب برودت هوا و کاهش دما در ارتفاعات به میزان ۱۰ تا ۱۵ درجه و در سایر نقاط شهری به میزان پنج تا ۱۰ درجه خواهد شد و بر همین اساس ضرورت دارد تا مردم عزیز در روز ۱۳ فروردین‌ماه لباس گرم به میزان لازم با خود همراه داشته باشند.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد: در کنار این سامانه، در روز ۱۳ فروردین‌ماه وزش شدید باد را خواهیم داشت که سبب ایجاد سوزباد می‌شود و این باد شدید که تا روز ۱۴ فروردین‌ماه نیز ادامه خواهد داشت، مخاطرات گوناگونی را به‌همراه دارد که بر همین اساس توصیه می‌شود که مردم عزیز از هر گونه فعالیت در نقاط مرتفع و ارتفاعات پرهیز کنند و در هنگام عبور از زیر ساختمان‌ها و اجسام بلند توجه لازم را داشته باشند؛ چرا که احتمال سقوط اجسام وجود دارد. وی اظهار کرد: توصیه ما به شهروندان عزیز این است که در روز ۱۳ فروردین حتماً لباس گرم همراه داشته باشند و ترجیحاً از روشن کردن آتش در طبیعت پرهیز کنند و در صورت روشن کردن آتش نیز، این اقدام را در جایی انجام دهند که در نزدیکی درختان و نقاط قابل اشتعال نباشد و حتماً در هنگام ترک محل، از خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.. .


بازنشر از : مهر

مدیریت بحران

شهرداری تهران

روز طبیعت