هوای پاک اصفهان شهرداری اصفهان اداره کل حفاظت از محیط زیست اصفهان- شاخص کیفی هو

1402\01\14 08:01:42


شاخص هوای نصف‌جهان بر مدار سبز. اصفهان ۹ روز هوای پاک نفس کشید

اصفهان- شاخص کیفی هوای اصفهان امروز چهاردهم فروردین ماه براساس داده‌های ۱۳ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۳۵ در وضعیت پاک (سبز) ثبت شد.‌

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه چهاردهم فروردین ماه بر اساس داده‌های دریافتی ۱۳ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۳۵ در وضعیت پاک ثبت شد.

جمشید لقایی با اشاره به اینکه امروز شاخص هوا در تمامی ایستگاه‌های شهرداری در وضعیت سبز قرار دارد، خاطرنشان کرد: شاخص هوا در ایستگاه محله رهنان با ۳۸، میدان انقلاب با ۳۶، محله ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) ۳۰، دانشگاه صنعتی با ۲۹، سپاهان شهر با ۲۶، محله کردآباد با ۲۱، خیابان شهید باهنر با ۲۰، خیابان فیض با ۱۸، خیابان میرزا طاهر با ۱۵ و خیابان فرشادی با ۱۴ AQI در وضعیت پاک است‌. وی اضافه کرد: کلان‌شهر اصفهان از ابتدای فروردین تاکنون طی ۱۴ روز، ۹ روز هوای پاک و پنج روز هوای قابل قبول داشته است. به گزارش مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۶۳ در وضعیت قابل قبول، خیابان رودکی با ۴۲ AQI در وضعیت پاک و بزرگراه خرازی با ۱۰۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و ۲ ایستگاه در خیابان‌های استانداری و پروین کماکان قطع است.

شاخص هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان- ۱۴ فروردین وضعیت هوای امروز منطقه صنعتی سجزی و مبارکه با ۶۵ AQI قابل قبول و در شاهین شهر با ۱۷ AQI در وضعیت پاک بوده و ایستگاه‌های پایش هوا در سایر شهرها از جمله نجف‌آباد، کاشان، زرین‌شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است. بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان، از امروز جوی به نسبت پایدار در اصفهان حاکم بوده و تا پایان هفته پدیده غالب وزش باد بویژه در ساعات بعد از ظهر است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.. .


بازنشر از : مهر

هوای پاک

اصفهان

شهرداری اصفهان

اداره کل حفاظت از محیط زیستاستعلام قیمت کارتن لیمینتی