1402\01\12 07:50:50


وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز (شنبه) در برخی استان‌ها خبر داد و اعلام کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشتر مناطق کشور با وزش باد شدید همراه است.

کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز (شنبه) در استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، بخش‌هایی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان و استان‌های دامنه جنوبی البرز بارش برف و باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در فردا (یکشنبه) در نوار شمالی کشور بارش‌ها ادامه دارد، افزود: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شمال شرق و ارتفاعات البرز در برخی ساعات رگبار پراکنده رخ می‌دهد. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از نظر شرایط دمایی امروز (شنبه) در نیمه غربی کشور، مناطق مرکزی استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. به گفته رفیعی، خلیج فارس، دریای خزر، تنگه هرمز و دریای عمان نیز از امروز تا روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

وی اضافه کرد: همچنین روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشتر مناطق کشور با وزش باد شدید همراه است که در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای تهران هم امروز (شنبه) در برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود که در ساعت‌های بعدازظهر احتمال بارش پراکنده دارد و بیشینه دمای امروز تهران، ۱۳ درجه و کمینه دما ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

سازمان هواشناسی

وزش باد

وضعیت جوی کشور