شهر جدید سهند بیمارستان شرکت عمران شهرهای جدید تبریز- سرپرست شرکت عمران شهر جدید سهند آخرین وضعیت احداث بیمارستان

1401\05\23 06:39:23


آخرین وضعیت احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در شهر جدید سهند

تبریز- سرپرست شرکت عمران شهر جدید سهند آخرین وضعیت احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در این شهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا اقبالی شامگاه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: زمین ۱۰۰ هکتاری این بیمارستان در دوره قبلی به شکل تقریباً رایگان در اختیار یک خیریه قلابی قرار گرفته بود که تصمیم داشتند بیمارستان خصوصی احداث کنند.

وی با بیان اینکه قرار ما در شهر سهند احداث بیمارستانی است که خدمات با نرخ دولتی انجام دهد، افزود: با تلاش ۲ ماه این قرارداد خلع ید شد. با نفرات جدید برای احداث بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی به توافق رسیده‌ایم. اقبالی سپس ادامه داد: همچنین پلی کلینیک ۹۶ تخت خوابی نیز در فاز دوم سهند احداث می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید یکی از زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی است، افزود: شرکت عمران سهند نیز یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مادرتخصصی بوده و اصلی ترین مأموریت این شرکت احداث واحدهای طرح نهضت ملی مسکن است. وی گفت: عمده سهمیه مسکن مهر مربوط به شهر سهند بوده و سهمی که شهر جدید سهند دارد ۱۰ درصد کل کشور است. وی به پروژه‌های شهر سهند اشاره کرد و افزود: پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی، مسائل زیستی و انسانی در سطح شهر در دولت سیزدهم محور تمام فعالیت‌ها است.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

سرپرست شرکت عمران شهر جدید سهند در خصوص انتقادات صورت گرفته از نبود پل هوایی در ورودی شهر سهند و نقاط پرتردد بیان داشت: پل هوایی در ۳ نقطه حادثه خیز شهر سهند احداث می‌شود و مناسب سازی برای افراد معلول هم پیش بینی شده و پروژه‌ها به سمت عملیاتی شدن درحال حرکت است. وی در خصوص آزادراه تبریز- سهند نیز اظهار داشت: آزادراه در اختیار شرکت عمران سهند نیست، سازنده این آزادراه فعلاً درحال مدیریت این آزادراه است. اقبالی با بیان اینکه اخیراً شرکت سازنده آزادراه ۴ میلیارد تومان صورت حساب برای یک ماه که عوارض دریافت نکرده بودند آورده بودند، گفت: تلاش می‌کنیم سود و هزینه سرمایه گذار را به روش‌های مختلف از جمله تهاتر و موارد دیگر پرداخت کرده و عوارضی برای تردد در آزادراه دریافت نشود.

وی در مورد مشکل نبود دوربرگردان در این آزادراه نیز گفت: طرح شبدری دوربرگردان در فاصله چهار کیلومتر از تبریز به سمت سهند با مسئولیت پارک علم و فناوری جز مصوبات سفر استانی رئیس جمهور با ۱۸ میلیارد تومان اعتبار است. اقبالی ادامه داد: به احتمال زیاد عملیات اجرایی آن نیز به شرکت عمران واگذار خواهد شد و در سمت سهند به تبریز نیز طرح شبدری دیگری را در همان فاصله چهار کیلومتری از سهند در حال اجرا هستیم و تلاش می‌کنیم جز طرح‌های افتتاحی هفته دولت باشد. وی با بیان اینکه پیمانکار قبلی اجرای طرح روشنایی پنج کیلومتر اول از سمت سهند به تبریز خلع ید شده، افزود: فرآیند فراخوان و مناقصه برای تعیین پیمانکار جدید صورت گرفته و در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.

اقبالی گفت: سعی می‌کنیم با تسریع این روند تکمیل روشنایی ۵۰ درصدی آزادراه تبریز - سهند را تا هفته دولت به نتیجه برسانیم. سرپرست شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص کمبود اماکن فرهنگی و هنری در شهر سهند نیز افزود: برخی از اهالی فرهنگ و هنر با استفاده از روابط خود اقدام به دریافت زمین‌های چند ده هکتاری در بهترین نقاط شهر سهند کرده بودند که سینما و سالن تئاتر و دیگر اماکن فرهنگی و هنری احداث کنند ولی چنین اتفاقی انجام نشد و می‌خواستند تغییر کاربری انجام دهند که خلع ید شدند.. .


بازنشر از : مهر

شهر جدید سهند

بیمارستان

شرکت عمران شهرهای جدیدتعمیر پکیج دیواری