1402\01\12 05:17:10


اختصاص اعتبار ۱۶۵ میلیارد تومانی برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز

اهر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از اختصاص اعتبار ۱۶۵ میلیارد تومانی برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر بخشی‌زاده شامگاه جمعه در جلسه کمیسیون ایمنی حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان اهر اظهار داشت: پیش از اینکه بنده به‌عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان منصوب شوم، برای بزرگراه اهر-تبریز با وجود پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد از اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری به آذربایجان‌شرقی محروم کرده بودند و تنها ۵۸ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای این پروژه پیش‌بینی کرده بودند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از اختصاص اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومانی از محل ماده ۵۶ برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز خبر داد و گفت: با همکاری و پیگیری فرماندار اهر و نماینده اهر و هریس توانستیم از محل ماده ۵۶ برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز به ویژه گردنه‌ی گویجه‌بئل اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومانی اخذ کنیم و همچنین از سازمان برنامه و بودجه ۴۰ میلیارد تومان از اعتبار پیش‌بینی شده قول تخصیص اعتبار گرفتیم. البته سعی می‌کنیم تا با تزریق اعتبارات به روند احداث پروژه کمربندی جنوبی و گردنه‌ی گویجه‌بئل سرعت ببخشیم. وی بابیان این‌که پیگیری فرماندار اهر برای تکمیل پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر و کمربندی شرقی اهر قابل تقدیر است، افزود: پیرو تأکید و پیگیری‌های مکرر فرماندار اهر، سعی کردیم تا برای رهایی پروژه کمربندی شرقی اهر از بلاتکلیفی؛ این پروژه را به بزرگراه اهر-مشگین‌شهر الحاق کنیم اما تلاش‌ها نتیجه‌ای نداشت.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.

با این‌حال برای تکمیل کمربندی شرقی جهت مدیریت بار ترافیکی به دنبال راهکارهای مناسب هستیم تا بتوانیم اعتبار مورد نیاز را تأمین کنیم. بخشی‌زاده در ادامه از پیگیری برای الحاق کمربندی شرقی به محدوده شهری اهر خبر داد و یادآور شد: الحاق کمربندی شرقی به محدوده شهری اهر، می‌تواند زمینه توسعه شهر و احداث کمربندی شرقی را فراهم کند در غیراین‌صورت و در صورت عدم تکمیل کمربندی شرقی؛ با بروز بحران احتمالی عملاً خیابان بهار و حتی بخشی از شهر اهر قفل می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم تا این موضوع از نظر پدافند غیرعامل نیز بررسی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که نزدیک به ۹۵۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهر اهر احداث می‌شود، اظهار کرد: با توجه به محدودیت در تأمین زمین برای احداث پروژه نهضت ملی مسکن در شهرستان اهر، حدود ۶۰ هکتار از اراضی حریم به محدوده شهری اهر جهت ساخت مسکن الحاق می‌شود. وی از ثبت‌نام ۹۹۵۸ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان اهر خبر داد و خاطرنشان کرد: از مجموع کل ثبت‌نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان اهر، نزدیک به ۶۰۰۰ متقاضی شرایط بهره‌مندی از این طرح مسکن را دارند و از کل واجدین شرایط ۱۲۲۸ نفر وجه مشارکتی پرداخت کرده‌اند. بخشی‌زاده با تأکید بر این‌که پروژه ۱۱۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر اهر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز داشت: تلاش ما بر این است تا پایان خردادماه سال‌جاری پروژه ۱۱۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در اهر را تکمیل و تحویل متقاضیان دهیم و سایر پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اهر که ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد را پیگیری می‌کنیم..

.


بازنشر از : مهر

تبریز

راه و شهرسازی

معاونت وزیر راه و شهرسازی