1402\01\12 14:59:18


اردکان در سال تحصیلی جدید با بحران مواجه می شود

یزد-نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: سال تحصیلی جدید این شهرستان با بحران فضای آموزشی و معلم روبه‌رو است.

محمدرضا دشتی اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بارها این مسئله را به وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استان اعلام کرده‌ایم، اظهار داشت: با وجود پیگیری‌ها و رسانه ای کردن مشکلات آموزشی اردکان، باز اول مهر بحرانی در پیش رو خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: ۱۸ مدرسه خیرساز نیمه کاره در اردکان وجود دارد که نیاز است ۵۰ درصد بقیه این مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش تکمیل شود. نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه مدیران صنایع نیز با توجه به تعهدات اجتماعی خود می توانند نقش موثری در کاهش این بحران داشته باشند، تصریح کرد: در جلسات مختلف کمبود فضای آموزشی و تراکم بالای دانش‌آموزی را در مدارس این شهرستان بازگو کردیم و انتظار داریم تا بحران کمبود فضای آموزشی که خطری جدی است، از سوی مسئولان امر جدی‌تر گرفته و برای گره‌گشایی از این مشکل گام‌های مؤثری برداشته شود. دشتی اردکانی عنوان کرد: بیش از ۲۲ هزار دانش آموزان در مدارس اردکان در حال تحصیل هستند که پیش بینی می شود در سال تحصیلی جدید ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به این آمار اضافه شود.

گفتنی است؛ سال گذشته در شروع سال تحصیلی برخی کلاس ها در اردکان در کانکس برگزار شد. شهرستان اردکان در فاصله ۶۰ کیلومتری از مرکز استان یزد قرار دارد و از آن به واسطه وجود معادن گسترده و غنی و صنایع بزرگ به عنوان ثروتمندترین شهر کشور یاد می شود.. .


بازنشر از : مهر

یزد

محمدرضا دشتی اردکانی

اداره كل آموزش و پرورش استان يزد