اسکان نوروزی اسکان مسافر اسکان اضطراری اقامتگاه بوم‌گردی کاشان - رئیس اداره میرا

1402\01\10 06:24:18


اسکان  بیش از ۶۰ هزار نفر در مراکز اقامتی شهرستان کاشان

کاشان - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از اسکان بیش از ۶۰ هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی رسمی،غیر رسمی و اضطراری شهرستان کاشان خبر داد.

احمد دانایی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن نوروز و سفر گردشگران و مسافران نوروزی به کاشان اظهار داشت: از تاریخ ۲۶ اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۲۳ هزار و ۴۷۸ نفر در مراکز اقامتی دائم که شامل اقامتگاه سنتی، هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی و غیره می‌باشد، اسکان یافته‌اند.

وی ابراز داشت: در این بین خانه مسافر با ۱۰ هزار و ۹۰ نفر، اقامتگاه‌های سنتی هفت هزار و ۶۱۳ نفر، هتل سه هزار و ۶۹۴ نفر، اقامتگاه‌های بومی گردی یک هزار و ۱۹۸ نفر و سایر مراکز اقامتی دائم ۸۷۸ نفر اسکان داده شدند. رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان در ادامه با بیان اینکه در مراکز اقامتی غیر رسمی که شامل مدارس، چادر، زائرسراها، خوابگاه‌های دانشجویی، کمپ‌های شهرداری و بوستان‌ها و غیره هستند نیز ۳۵ هزار و ۵۷۲ نفر اقامت داشتند. وی خاطرنشان کرد: در مراکز اضطراری که شامل حسینیه‌ها، مساجد، سالن‌های ورزشی و غیره می‌شوند یک هزار و ۲۸۴ نفر اسکان داشته‌اند.

دانایی نیا با بیان اینکه از ۲۶ اسفند سال گذشته تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری کاشان اسکان داده شده‌اند، تاکید کرد: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستان و انسجام خوبی که شکل گرفته است شاهد ارائه خدمات مطلوبی به گردشگران و مسافران نوروزی بوده‌ایم.. .


بازنشر از : مهر

اسکان نوروزی

اسکان مسافر

اسکان اضطراری

اقامتگاه بوم‌گردینمایندگی بوتان تهران