آموزش وپرورش گیلان محمد فائزی اقامت مسافران رشت - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اقامت و پذیرایی از حدود ۱۶ هزار خ

1402\01\14 00:17:08


اسکان و پذیرایی از حدود ۱۶ هزار خانواده فرهنگی در مدارس گیلان

رشت - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اقامت و پذیرایی از حدود ۱۶ هزار خانواده فرهنگی در مدارس استان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فائزی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به استقبال کم نظیر گردشگران از گیلان، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از امکانات آموزش و پرورش برای پذیرایی از مسافران فرهنگی در گیلان بسیج شد.

وی از اقامت و پذیرایی از حدود ۱۶ هزار خانواده فرهنگی در مدارس گیلان خبر داد و افزود: این تعداد خانواده‌های فرهنگی از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون مهمان مدارس و اماکن رفاهی آموزش و پرورش گیلان بودند. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از اقامت ۵۵ هزار مسافر فرهنگی در اماکن اقامتی و مدارس این استان خبر داد و اضافه کرد: بیشترین مسافران نوروزی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، و بیشترین مقصد سفر هم در مراکز رفاهی آموزش و پرورش رشت، آستارا و بندر انزلی به ثبت رسیده است. وی از آمادگی ۱۹۱ مدرسه برای اسکان فرهنگیان و مسافران فرهنگی خبر داد و افزود: این تعداد مدارس با ظرفیت ۴۲۱ کلاس برای پذیرش فرهنگیان مهیا شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از افزایش ۱۰ درصدی مسافران در مقایسه با نوروز سال گذشته به این استان خبر داد و بیان کرد: ۱۲ مرکز رفاهی با ظرفیت ۶۳۲ تخت در شهرهای چابکسر، رودبار، حویق و املش نیز برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده بود.. .


بازنشر از : مهر

آموزش وپرورش گیلان

محمد فائزی

اقامت مسافرانپیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو