گرگان استانداری گلستان علی‌محمد زنگانه نوروز 1402 گرگان- استاندار گلستان گفت: در

1402\01\12 11:37:52


افزایش ۶۲ درصدی اقامت گردشگران در گلستان

گرگان- استاندار گلستان گفت: در طرح نوروزی امسال تاکنون ۳۱۷ هزار و ۲۱۴ مورد اقامت در هتل ها، متل ها، بومگردی ها و غیره گلستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه ظهر شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر اظهارکرد: ۳۱۷ هزار و ۲۱۴ مورد اقامت در اماکن اقامتی استان در طرح نوروزی امسال تاکنون ثبت شده که ۶۲ درصد رشد داشته است.

استاندار گلستان ادامه داد: چهار میلیون و ۵۵۵ هزار بازدید از اماکن گردشگری و جاذبه‌های استان در طول طرح نوروزی انجام شده است. وی بیان کرد: ۱۰ میلیون و ۷۵۷ هزار تردد در این مدت در استان به ثبت رسیده که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته است. زنگانه افزود: استان گلستان با ۹۵ نقطه حادثه‌خیز بعد از استان تهران دومین استان در این موضوع است.

استاندار گلستان بیان کرد: میزان قابل توجهی از تصادفات استان مربوط به عابران پیاده هستند و نیاز است با حمایت ملی شاهد ایمن‌سازی این نقاط باشیم. وی افزود: در استان گلستان در ایام نوروز ۲۴ نوروزگاه فعال شد و دو بازارچه دائمی و ۱۶ بازارچه موقت و ۳۰۰ هنرمند در این مدت فعال بوده است. زنگانه گفت: این اقدامات باعث افزایش ۲۰ درصدی ماندگاری مسافر در استان گلستان شده است.

استاندار گلستان افزود: تقاضای ما از هیات دولت این است با تخصیص‌های لازم از مصوبات سفر رییس جمهور شاهد اتفاقات بزرگی در صنعت گردشگری استان باشیم.. .


بازنشر از : مهر

گرگان

استانداری گلستان

علی‌محمد زنگانه

نوروز 1402نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر