1402\01\12 14:51:06


بازدید ۲۵۰۰ گردشگر از جاذبه‌های البرز در قالب تور رایگان

کرج- سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۰۰ نفر در قالب ۱۰۰ تور رایگان البرز گردی از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند.

یحیی دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره اینکه بیش از ۲۵۰۰ نفر در قالب ۱۰۰ تور رایگان البرز گردی از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند، گفت: این تورها که از روزهای ابتدایی نوروز آغاز شده بود در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ به کار خود پایان داد.

وی اظهار کرد: این تورها با همکاری این اداره کل و سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج برگزار شد و به خوبی مورد استقبال گردشگران قرار گرفت. سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به اینکه علاقه‌مندان از جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های مختلف استان بازدید کردند، گفت: بازدیدکنندگان در شهرستان ساوجبلاغ از مجموعه ینگی امام شامل تپه، کاروانسرا و امامزاده و همچنین روستاهای برغان، ورده و کردان بازدید کردند. دارایی ادامه داد: برج کردان، پل بانوصحرا، امامزاده عبدالله قهار در ورده، درخت قدیمی ساله برغان، محیط و بازارچه روستای برغان مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

به گفته او گردشگران از حسینیه صیادیه، امامزاده سلیمان، سه گنبدان و ام کبری و ام و دستکندهای تاریخی شهرستان اشتهارد بازدید کردند. سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز ادامه داد: پارک ایران کوچک، دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، کاخ سلیمانیه، حمام مصباح و مجموعه فرهنگی تاریخی مروارید در شهرستان کرج هم مورد بازید گردشگران حاضر در تورهای البرزگردی قرار گرفت. دارایی گلخانه‌های چهارباغ، محوطه باستانی ازبکی و آسیاب مهدی‌آباد را از دیگر مکان‌هایی دانست که گردشگران در این تورها از آن‌ها بازدید کردند.

او هدف از برگزاری این تورها را آشنایی گردشگران با جاذبه‌های گردشگری استان البرز و همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم عنوان کرد.. .


بازنشر از : مهر

روستای برغان

میراث فرهنگی البرز

گردشگری