1402\01\12 11:41:52


بدنبال احقاق حقوق مردم اردکان هستیم. قول تکمیل ۱۸ مدرسه نیمه تمام در اردکان

یزد- استاندار یزد گفت: به دنبال احقاق حقوق مردم اردکان هستیم و به همین منظور نیز صندوق پیشرفت و عدالت در این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی صبح امروز در جمع فرهیختگان شهرستان اردکان اظهار داشت: به دنبال احقاق حقوق مردم اردکان هستیم امسال نیز صندوق پیشرفت و عدالت با مساعدت مجلس راه اندازی شده و سهم اعتبارات به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه عقب ماندگی ها در دولت های مختلف باعث شده در شهرستان اردکان مدرسه کانکسی داشته باشیم، افزود: قول می دهم امسال ۱۸ مدرسه کانکسی در اردکان تکمیل شود. فاطمی با بیان اینکه مدیریت ارشد استان با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های مستمری را برای انتقال آب از محل درآمد معادن انجام دادند، عنوان کرد: از طریق این مصوبه استان همجوار یزد بودجه گرفت و در حال اجرای پروژه است اما در این استان هنوز همراهی نکردند و گفتند مجمع عمومی باید تایید کند که با هیات مدیره جدید امیدواریم این مشکل رفع شود. استاندار یزد در پاسخ به درخواست دیگری برای تامین آب شرب نیز گفت: موافقت اولیه اتصال خط خلیج فارس به شهر اردکان گرفته شده همچنین برای راه اندازی شهرک صنعتی شماره دو اردکان نیز موافقت شده و با رویکرد استقرار صنایع پاک، کم آبخواه و فناور این طرح پیگیری می شود.

بازگشت حقوق دولتی معان بعد از ۴۰ سال به یزد فاطمی ادامه داد: در طول بیش از ۴۰ سال گذشته معادن اردکان مورد استخراج قرار گرفته و برای اولین بار درصد حقوق دولتی معادن به استان برگشت که این مهم در دولت مردمی سیزدهم محقق شد و تا قبل از آن ریالی به استان بر نمی گشت و فقط در یک مورد بیش از ۹۰ میلیارد تومان در اواخر سال گذشته به اردکان داده شد. وی در پاسخ به گلایه ای در مورد مشکلات زیست محیطی نیز گفت: با هر صنعتی که شاخص های قانونی محیط زیست را رعایت نکند، به طور قطع برخورد می کنیم و همچنین دستگاه پایش محیط زیستی از محل مصوبات سفر دوم، دو دستگاه مصوب شده که برای این شهرستان راه اندازی می شود. فاطمی افزود: در مورد ساختمان بیمارستان این شهرستان نیز بلاتکلیفی آن در این شهرستان معدنی و صنعتی زیبنده نیست و نباید این اتفاق می افتاد و حتماً این پروژه فعال خواهد شد تا مطالبات شهروندان در این زمینه پاسخ داده شود.

تبلیغات
کارتن سازی
کارتن سازی

صنایع تولید کارتن مهر ارائه خدمات نوین بسته بندی اعم از تولید کارتن و جعبه مقوایی، کارتن لمینتی ، کارتن فلکسو و کارتن صادراتی با بالاترین کیفیت نیاز کارخانجات تولیدی و شرکتها را براوده می نماید .

استاندار یزد با بیان اینکه ۵۰۶ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ از اعتبارات ملی به شهرستان اردکان اختصاص یافت، ۸۳۰ میلیارد سهم شهرستان دور اول سفر بوده است، تصریح کرد: مسئله فرودگاه، اتصال آب خلیج فارس به اردکان و راه اندازی شهرک صنعتی شماره ۲ را به صورت جدی پیگیری کرده‌ایم. فاطمی اظهار داشت: سال ۱۴۰۲، اردکان به شهرستان مردمی سازی اقتصادی تبدیل خواهد شد و صنعت‌ها اجتماعی می شود تا مردم از آن بهره‌مند شوند. بهم ریختگی شهرستان به ضرر مردم است وی، خطاب به رسانه ها و مدیران فضای مجازی در اردکان گفت: در نقد عملکرد مسئولان تقوا، بررسی، قانون و مطلب و خبر کارشناسی شده را در نظر بگیرید و این را بدانید بهم ریختگی در شهرستان به ضرر مردم است.

استاندار یزد اظهار داشت: اگر طی ۴۴ سال گذشته بررسی کنید، برای اولین بار و فقط در دولت سیزدهم، بارگذاری صنایع آلاینده محیط زیستی از عقدا تا مهریز ممنوع و این محدودیت ایجاد شد تا توسعه صنعتی به سمت دانش بنیان و صنایع پاک حرکت کند. وی ادامه داد: باید از علم و فناوری در راستای استفاده از ثروت‌هایی که خدا در اختیار ما قرار داده، استفاده کنیم، دولت سیزدهم و برای اولین بار و طبق استاندارد محیط زیست قراردادی برای مطالعات زیست محیطی با دانشگاه تهران البته با مشارکت دانشگاه یزد و اردکان بسته شد تا در مورد آلایندگی‌های این منطقه پژوهش شود. نیاز به دو بال فناوری و گردشگری برای توسعه استان یزد فاطمی افزود: برای توسعه استان یزد به دو بال فناوری و گردشگری نیاز داریم تا افق جدیدی از پیشرفت و تعالی در استان ایجاد کنیم همچنین مورد آموزش و پرورش نیز هیچ موفقیتی اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه این بخش تقویت شود زیرا فقر آموزش باعث ضعف و ناکارآمدی دیگر بخش‌ها می شود.

وی عنوان کرد: گاهی تیترهای فضای مجازی درست نوشته نمی شود فقط درشت نوشته می شود البته در همین دولت سیزدهم منشأ آلایندگی‌ها پایش خواهد شد و راهکارها ارائه خواهد شد. استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد برای تعالی، جهش و پیشرفت به دو بال نوآوری و گردشگری نیاز دارد، افزود: مسئله اقتصادی حل خواهد شد اما مسئله مهم آموزش و پرورش و فرهنگ و محیط زیست است.. .


بازنشر از : مهر

یزد

مهران فاطمی

استاندار یزد

استانداری یزد